Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym w Polsacie Sport Extra

Już w najbliższych dnia w kolumbijskiej Cali odbywać się będą Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. O medale w dziewiętnastu konkurencjach powalczą reprezentanci  trzydziestu czterech państw. Transmisję ze wszystkich pięciu dni rywalizacji przeprowadzi Polsat Sport Extra. Tor w Cali w ostatnich […]

Już w najbliższych dnia w kolumbijskiej Cali odbywać się będą Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. O medale w dziewiętnastu konkurencjach powalczą reprezentanci  trzydziestu czterech państw. Transmisję ze wszystkich pięciu dni rywalizacji przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Tor w Cali w ostatnich latach regularnie gościł zawody Pucharu Świata, więc kolarze powinni doskonale znać specyfikę tego welodromu. Tor wybudowany na potrzeby Igrzysk panamerykańskich w 1971 cechuje się częściowym zadaszeniem, co oznacza że panujące warunki atmosferyczne mogą mieć przełożenie na rezultaty.

W trzecim co do wielkości mieście Kolumbii wystąpi również reprezentacja Polski. Nasz kraj reprezentować będą: Eugenia Bujak, Edyta Jasińska, Katarzyna Pawłowska, Natalia Rutkowska, Małgorzata Wojtyra oraz Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Krzysztof Maksel i Damian Zieliński. Co ciekawe nasze panie specjalizują się w konkurencjach wytrzymałościowych, zaś panowie w sprinterskich. Wydaje się, że najbardziej liczyć powinniśmy na Pawłowską, która bronić wywalczonego rok temu w Mińsku złotego medalu. Również co raz lepiej spisuje się nasza drużyna w wyścigu pościgowym, która na ostatnich Mistrzostwach Europy zajęły drugie miejsce.

Tradycyjnie faworytami zmagań kolarzy torowych będą zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Australii. Spośród dziewiętnastu medalowych konkurencji tylko dziesięć posiada status olimpijski. Niestety propozycja włączenia dodatkowej konkurencji do programu (wyścigu punktowego) kolejnych Igrzysk Olimpijskich została odrzucona przez MKOL.

górny pasek

CZWARTEK – 27 LUTEGO 2014

01:00 UCI Track World Championship Cali, Kolumbia: DZIEŃ 1 na żywo
Polsat Sport Extra HD
pasek

PIĄTEK – 28 LUTEGO 2014

01:00 UCI Track World Championship Cali, Kolumbia: DZIEŃ 2 na żywo
Polsat Sport Extra HD
pasek

SOBOTA – 1 MARCA 2014

01:00 UCI Track World Championship Cali, Kolumbia: DZIEŃ 3 na żywo
Polsat Sport Extra HD

pasek

NIEDZIELA – 2 MARCA 2014

01:00 UCI Track World Championship Cali, Kolumbia: DZIEŃ 4 na żywo
Polsat Sport Extra HD

21:20
 UCI Track World Championship Cali, Kolumbia: DZIEŃ 5 na żywo
Polsat Sport Extra HD

górny pasek

About Bartosz Mierzwa