Mistrzostwa świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie

Kombinacja norweska jako ostatnia rozpocznie mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Transmisję z rywalizacji dwubojowej przeprowadzi Eurosport. Po raz pierwszy o medale mistrzostw świata powalczą kobiety, dla których po historycznym, pierwszym konkursie Pucharu Świata w Ramsau w grudniu jest to kolejny krok […]

Kombinacja norweska jako ostatnia rozpocznie mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Transmisję z rywalizacji dwubojowej przeprowadzi Eurosport.

Po raz pierwszy o medale mistrzostw świata powalczą kobiety, dla których po historycznym, pierwszym konkursie Pucharu Świata w Ramsau w grudniu jest to kolejny krok w rozwoju żeńskiej kombinacji norweskiej. Sobotni konkurs pań składać się będzie ze skoków na skoczni normalnej oraz biegu na 5 km. Faworytką tej rywalizacji będzie Tara Geraghty-Moats – reprezentantka USA, dawna skoczkini, która zdominowała rywalizację dwuboistek w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2018/2019, a także wygrała wspomniany konkurs w Ramsau. Jej rywalkami będą głównie zawodniczki w wieku juniorskim – młodzieżowa mistrzyni olimpijska z Lozanny z ubiegłego roku Austriaczka Lisa Hirner oraz zawodniczki, które w tym roku w Lahti pokonały ją podczas juniorskich mistrzostw świata – Norweżki Gyda Westvold Hansen i Marte Leinan Lund. Wysoką formę prezentują też starsza siostra tej ostatniej, Mari, a także Japonka Anji Nakamura.

Wśród panów Norwegowie liczą na złoto za sprawą Jarla Magnusa Riibera, który w tym roku jednak nie ma wielkiego wsparcia w kolegach z reprezentacji. Korzystają na tym przede wszystkim Niemcy, których aż czterech plasuje się w czołowej dziesiątce Pucharu Świata, na czele z drugim Vinzenzem Geigerem. Ponadto o medale walczyć będą zapewne lider kadry japońskiej, Akito Watabe, Austriacy Lukas Greiderer i Johannes Lamparter, mistrz świata juniorów sprzed dwóch tygodni, a także będący nadzieją Finów na pierwszy od 14 lat medal mistrzostw świata Ilkka Herola.

Niemcy, mający najrówniejszy i najsilniejszy skład, będą głównymi faworytami do zdobycia drużynowego złota na własnym terenie. Broniący tytułu Norwegowie zapewne będą jednak chcieli pokrzyżować im szyki i naprawić niezbyt udany sezon. Ciekawie zapowiada się walka o brąz, w której i Austriacy, i Japończycy, i Finowie będą museli udowodnić, że ich kadry poza liderami, którzy stawali na podium pucharowej rywalizacji par w Val di Fiemme i Lahti, mają też silny „drugi szereg, który może dać im podium w Oberstdorfie.

Polacy do Bawarii udadzą się w zaledwie dwuosobowym składzie – oprócz jedynego naszego reprezentanta w Pucharze Świata, Szczepana Kupczaka, który w Seefeld zdobywał ósme miejsce w drużynie z Pawłem Twardoszem, Pawłem Słowiokiem i Adamem Cieślarem, wystartuje Andrzej Szczechowicz – jedyny z zawodników naszego zaplecza, który zapunktował w tym sezonie Pucharu Kontynentalnego.

PIĄTEK – 26 LUTEGO 2021

10:05 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: KONKURS SKOKÓW NA SKOCZNI NORMALNEJ


15:50
Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 10 KM

SOBOTA – 27 LUTEGO 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: KONKURS SKOKÓW NA SKOCZNI NORMALNEJ


15:20
Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 5 KM

NIEDZIELA – 28 LUTEGO 2021

09:45 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: KONKURS SKOKÓW DRUŻYNOWY 


14:50 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG DRUŻYNOWY

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.