Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym – słaby start Polek, tylko Oktawia Nowacka z awansem!

Osiemdziesiąt dwie zawodniczki wzięły udział w dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego piątkowego finału konkursu indywidualnego mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbywają się na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Niestety, nie najlepiej spisały się polskie pięcioboistki. Z grona czterech Polek, jedynie […]

Osiemdziesiąt dwie zawodniczki wzięły udział w dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego piątkowego finału konkursu indywidualnego mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbywają się na obiektach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Niestety, nie najlepiej spisały się polskie pięcioboistki. Z grona czterech Polek, jedynie Oktawii Nowackiej udało uzyskać awans do zawodów finałowych. Cieszy natomiast styl, w jakim uczyniła to nasza zawodniczka. Polka ukończyła rywalizację w swojej grupie eliminacyjnej na pierwszym miejscu.

W dzisiejszych zawodach Polskę, oprócz Oktawii Nowackiej reprezentowały Anna Maliszewska, Aleksandra Skarzyńska oraz Natalia Hachulska. Nieudany występ Polek w kwalifikacjach oznacza, że nie będę one brane pod uwagę w klasyfikacji drużynowej, za którą również przyznawane są medale. Zawodniczki zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne, z których do dalszej fazy awansowało pierwszych osiem pięcioboistek z każdej grupy i dodatkowo dwanaście z najlepszymi wynikami. W swoich grupach Maliszewska była piętnasta (grupa A), Skarzyńska siedemnasta (grupa B), a Hachulska (grupa C) czternasta. Polki słabo przede wszystkim słabo spisały się w szermierce. Straty jakie poniosły w tej konkurencji niestety okazały się zbyt trudne do odrobienia. Stosunkowo niedużo do awansu zabrakło jeszcze Hachulskiej, bo jedynie 10 punktów.  Na szczęście dużo lepiej spisała się Oktawia Nowacka, najlepsza zawodniczka tegorocznego Pucharu Świata. Polska zawodniczka startująca dzisiaj w grupie B była w niej najlepsza, wbiegając na metę minimalnie przed Amerykanką Margaux Isaksen. Bardzo dobrze Polska spisała się również w poprzednich konkurencjach, w pływaniu miała szósty rezultat, a wygrywając szesnaście starć została sklasyfikowana na czwartej pozycji w szermierce. Pozostałe grupy wygrały Brytyjka Samantha Murray i Białorusinka Tatsiana Jelizarowa.

About Bartosz Mierzwa