Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Superbike w Eurosportu 2!

Po miesięcznej przerwie, spowodowanej wakacjami na tor powrócą najlepsi motocykliści biorący udział w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii Superbike. Transmisje z niedzielnych wyścigów w Eurosporcie 2. Tegoroczny sezon zdominowany jest przez Shane’a Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki). Anglik jak na razie wygrał większość […]

Po miesięcznej przerwie, spowodowanej wakacjami na tor powrócą najlepsi motocykliści biorący udział w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii Superbike. Transmisje z niedzielnych wyścigów w Eurosporcie 2.

Tegoroczny sezon zdominowany jest przez Shane’a Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki). Anglik jak na razie wygrał większość wyścigów i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 190 punktów nad drugim Josh’em Brrokes’em (Milwaukee Yamaha) ma aż 79 punktów przewagi. Na trzecim miejscu plasuje się James Ellison (Lloyds British GBmoto Kawasaki), który do drugiego miejsca traci 3 punkty.

Przed przerwą wakacyjną mieliśmy aż dwóch zwycięzców. W pierwszym wyścigu na torze Knockhill zwyciężył Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW), na drugim miejscu dojechał obecny lider klayfikacji generalnej z prawie 5 sekundową stratą. Trzecią pozycją musiał zadowolić się Stuart Easton (Rapid Solicitors Kawasaki). W drugim wyścigu, natomiast, kolejność była odwrotna. Wygrał Byrne, drugi był Kiyonari, natomiast na trzecim miejscu dojechał Chris Walker (Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki).

Tor Brands Hatch GP, liczy aż 3,916 km., a motocykliści będą musieli pokonać 9 zakrętów. Rekord jednego okrążenia należy od 2007 roku do Gregorio Lavilli i wynosi 1:25.724.