Mityngi w Tokio i Walnut na sportowych antenach Polsatu

Niedziela będzie długim dniem dla fanów lekkiej atletyki. Na sportowych antenach Polsatu będzie można obejrzeć dwa mityngi rangi złotej z cyklu World Athletics Continental Tour. Około południa czasu polskiego w Tokio odbędzie się mityng „Ready Steady Tokyo” – pod takim […]

Niedziela będzie długim dniem dla fanów lekkiej atletyki. Na sportowych antenach Polsatu będzie można obejrzeć dwa mityngi rangi złotej z cyklu World Athletics Continental Tour.

Około południa czasu polskiego w Tokio odbędzie się mityng „Ready Steady Tokyo” – pod takim hasłem przeprowadzane są próby przedolimpijskie. Okazję do sprawdzenia stadionu, na którym odbywać się będą za niecałe trzy tygodnie zmagania o najważniejsze trofea w sporcie – medale olimpijskie – będą mieli jedynie zawodnicy kraju-gospodarza. Mityng będzie zatem okazją do obejrzenia zawodników, którzy wprawdzie nie należą do elity światowej lekkoatletyki, ale mają zagwarantowane prawo startu na najważniejszej imprezie w kalendarzu.

Ciekawiej zapowiadają się zawody, które odbędą się w niedzielę po drugiej stronie Pacyfiku wieczorem naszego czasu – USATF Golden Games w kalifornijskim Walnut. Choć na starcie zabraknie części amerykańskich gwiazd, nawet w konkurencjach, które będziemy oglądać (m.in. Sama Kendricksa, Sandi Morris, Christiana Taylora czy Joe Kovacsa i Ryana Crousera), na obsadę absolutnie narzekać nie można. Polskich kibiców interesować będzie na pewno forma Donovana Braziera oraz Laury Muir i Jemmy Reekie na 800 m czy biegnących w niedzielę na 200 m Allyson Felix i Bahamki Shaunae Miller-Uibo, które mogą być silnymi punktami swoich sztafet 4×400 m. Nieco okrojona jest obsada konkursu młociarek – wystąpi w nim jednak Gwen Berry, która miesiąc temu straciła rekord USA na rzecz DeAnny Price (dzień później lepszy wynik od rekordu życiowego Berry rzuciła też Brooke Andersen).

Polskim akcentem na mityngu w Walnut będzie występ Alicji Konieczek – mistrzyni ostatniej uniwersjady w Neapolu pobiegnie na swoim koronnym dystansie 3000 m z przeszkodami. Ponadto na bieżni zaprezentują się m.in.: Michael Rodgers, Noah Lyles, LaShawn Merritt, Veronica Campbell-Brown, Kendra Harrison czy Sydney McLaughlin. W konkurencjach technicznych zaprezentują się za to m.in.: tyczkarki Alysha Newman i Katerina Stefanidi, trójskoczek Will Claye czy kulomiotki Chase Ealey i Danniel Thomas-Dodd.

NIEDZIELA – 9 MAJA 2021

11:30 WA Continental Tour – Ready Steady Tokyo, Tokio, Japonia: MITYNG 


22:30 WA Continental Tour – USATF Golden Games, Walnut, USA: MITYNG 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.