Mourinho – Guardiola starcie nr 2. 1/8 finału EFL Cup w Eleven

Puchar Ligi Angielskiej w 1/8 finału serwuje nam smaczne kąski. Polski oddział stacji Eleven mający prawa do tych rozgrywek nie będzie musiał zbytnio zachęcać widzów do śledzenia tej fazy rozgrywek. Trzy mecze które zobaczymy na antenach wspomnianej telewizji jeszcze przed […]

Puchar Ligi Angielskiej w 1/8 finału serwuje nam smaczne kąski. Polski oddział stacji Eleven mający prawa do tych rozgrywek nie będzie musiał zbytnio zachęcać widzów do śledzenia tej fazy rozgrywek. Trzy mecze które zobaczymy na antenach wspomnianej telewizji jeszcze przed gwizdkiem wzbudzają wielkie emocje. No cóż. Chyba warto poświęcić dwa wieczory przed kanapą tym bardziej, że pogoda zbytnio nie zachęca do wieczornych wypadów.

Bardzo wyrównanie zapowiada się wtorkowe spotkanie Liverpool – Tottenham. Obie jedenastki bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach Premier League i po 9. kolejkach zajmują kolejno 3. i 5. miejsce. Statystyki potwierdzają, że w tym spotkaniu wszystko może się zdarzyć. Oba kluby rozegrały do tej pory 100 spotkań. Padło 30 remisów, 34 górą byli gospodarze i tylko o dwa razy lepsi byli Londyńczycy. Gdyby na siłę szukać faworyta to z lekkim wskazaniem strzałka zatrzymałaby się na zespole „The Reds”. Mając takiego szkoleniowca jak Jurgen Klopp można być pewnym, że zespół grać będzie do końca i nie odpuści rywalowi nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji. Niemiec jest przecież ekspertem od wychodzenia z trudnych opresji.

Następnego dnia Eleven przeprowadzi transmisję z dwóch spotkań. Najpierw o 20:25 gwizdek zabrzmi na Stadionie Olimpijskim w Londynie, gdzie „Młoty” zagrają z „The Blues”. Chelsea, mimo roli faworyta, powinna podejść do spotkania całkiem serio. Gospodarze nie zachwycają w lidze ale drużyna, dla której rozgrywki pucharowe stanowią ostatni ratunek na udany sezon, zawsze jest groźnym rywalem.

Kilkadziesiąt minut później czekają nas derby Manchesteru. Gdy 10 września oba kluby spotkały się na ligowym gruncie były dobrze zgrana maszynką. Dziś zarówno w szeregi Pepa Guardioli jak i Jose Mourinho wdarły się chochliki nie pozwalające na swobodną grę. Wydaje się, że większy kryzys dopadł „Red Devils”, którzy dostają solidną lekcję od kilku ligowych kolejek. Nie lepiej powodzi się „Obywatelom”. Seryjnie zaczynają tracić punkty, a straty są coraz dotkliwsze. Ten mecz będzie na przełamie. Tylko czyje?

WTOREK – 25 PAŹDZIERNIKA 2016

20:40 EFL Cup – 1/8 Finału: LIVERPOOL FC – TOTTENHAM HOTSPUR na żywo
Eleven Sports
Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

ŚRODA – 26 PAŹDZIERNIKA 2016

20:25 EFL Cup – 1/8 Finału: WEST HAM UNITED – CHELSEA FC na żywo
Eleven Extra
Komentarz: Michał Mitrut – Piotr Czachowski

20:40
EFL Cup – 1/8 Finału: MANCHESTER UNITED – MANCHESTER CITY na żywo
Jedenaście
Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

About 0a60d0xx