Najlepszy pięściarz bez podziału na kategorie wagowe w akcji. Wielki boks w Polsacie Sport i TVP HD

Kolejny sobotni wieczór zapowiada się niezwykle ciekawie dla fanów boksu zawodowego. W Jekaterynburgu odbędą się kolejne dwa ćwierćfinały drugiego sezonu World Boxing Super Series, a kilka godzin później do ringu Omaha wyjdzie prawdopodobnie najlepszy obecnie pięściarz bez podziału na kategorie wagowe.

Terrence Crawford wydaje się być nie do pokonania. Amerykanin potrafi boksować w każdej płaszczyźnie, bez problemu radzi sobie z obiema pięściarskimi pozycjami, a dodatkowo jest rewelacyjnie wyszkolony technicznie i posiada świetny balans ciała. „Bud” mierzył się już w swojej karierze z wielkimi przeciwnikami, jednak byli oni w ringu bezradni. Kilka miesięcy temu, Crawford zunifikował wszystkie pasy mistrzowskie w wadze super lekkiej, żeby przejść wyżej i zaatakować kategorię półciężką. Oczywiście, poradził sobie znakomicie. Już w debiucie rozbił i znokautował Jeffa Horna, odbierając mu pas WBO. Teraz zmierzy się z niepokonanym Jose Benavidezem Jr. 26-letni Amerykanin stoi raczej na straconej pozycji. Kilka lat temu zapowiadał się co prawda na rewelacyjnego zawodnika, lecz problemy zdrowotne znacznie zatrzymały jego rozwój. Po blisko półtorarocznej przerwie wrócił do ringu, zawalczył z dwoma średniakami i dostał walkę mistrzowską z najlepszym bokserem na świecie. To się nie może udać, prawda?

Niemniej ciekawie będzie kilka godzin wcześniej w Jekaterynburgu. W drugim ćwierćfinale turnieju WBSS 2 w wadze koguciej zmierzą się Zolani Tete i Michaił Alojan. Chociaż niemal wszystko wskazuje na południowoafrykańskiego mistrza, to niespodzianki nie można wykluczyć. Rosjanin to bowiem doskonały amator, wielokrotny medalista wielkich turniejów, który próbuje swoich sił na zawodowstwie. Na razie stoczył tylko cztery pojedynki i musi zmierzyć się z jednym z najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej. To może być świetna potyczka.

W pierwszym ćwierćfinale WBSS 2 w wadze koguciej powalczą ze sobą Rusłan Fajfer i Andrew Tabiti. W tym pojedynku również ciężko wskazać faworyta, lecz większym doświadczeniem dysponuje Amerykanin. Tabiti w swojej karierze pokonał m.in. Steve’a Cunninghama. Rosjanin na swoim koncie nie ma jeszcze takich sukcesów, lecz może się to zmienić w sobotni wieczór.

Jakby komuś było mało dobrego boksu, to w sobotę o godzinie 20:00 wystartuje transmisja gali w Newcastle. W walce wieczoru rewelacyjny Lewis Ritson z walecznym Francesco Paterą, wcześniej zaprezentują się m.in. David Allen, Glenn Foot i Joshua Buatsi.

SOBOTA – 13 PAŹDZIERNIKA 2018

20:00 Gala boksu zawodowego, Newcastle, Wielka Brytania: LEWIS RITSON – FRANCISCO PATERA na żywo
 Ipla

21:00 World Boxing Super Series, Jekaterynburg, Rosja: ANDREW TABITI – RUSŁAN FAJFER na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 14 PAŹDZIERNIKA 2018

03:30Gala Boksu, Omaha, USA: TERENCE CRAWFORD – JOSE BENAVIDEZ JR. na żywo
Polsat Sport HDIpla