NHK Trophy w Eurosporcie i na sportowych antenach Polsatu

Stolica Japonii jest kolejnym przystankiem cyklu ISU Grand Prix. Zmagania czołowych łyżwiarzy i łyżwiarek figurowych oglądać będzie można tradycyjnie na sportowych antenach Polsatu i w Eurosport Playerze, a tym razem także na linearnych kanałach stacji Discovery. W Tokio zabraknie, niestety, […]

Stolica Japonii jest kolejnym przystankiem cyklu ISU Grand Prix. Zmagania czołowych łyżwiarzy i łyżwiarek figurowych oglądać będzie można tradycyjnie na sportowych antenach Polsatu i w Eurosport Playerze, a tym razem także na linearnych kanałach stacji Discovery.

W Tokio zabraknie, niestety, czołowego przedstawiciela kraju-gospodarza zawodów – Yuzuru Hanyu z powodu kontuzji kostki opuści NHK Trophy, co stawia pod znakiem zapytania jego kwalifikację do finałów ISU Grand Prix w Osace. W rywalizacji solistów dojdzie jednak do rewanżowego starcia dwóch najlepszych zawodników Skate America – Vincenta Zhou i Shomy Uno. W parach sportowych Riku Miura i Ryuichi Kihara również będą chcieli poprawić wynik z Las Vegas – ponownie ich największymi rywalami będą Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow.

Taka sytuacja nie będzie miała jednak miejsca wśród solistek – z powodów zdrowotnych nie wystąpi także Aleksandra Trusowa,pojawią się jednak m.in. Daria Usaczowa i You Young. Ciekawie zapowiada się za to rywalizacja par tanecznych – wprawdzie ze startu wycofała się czołowa chińska para, Wang Shiyue i Liu Xinyu, która przed tygodniem była czwarta w Turynie, ale sezon Grand Prix zainaugurują Wiktorija Sinicyna i Nikita Kacałapow, z którymi mierzyć się będą m.in. drudzy w Skate America Madison Chock i Evan Bates.

PIĄTEK – 12 LISTOPADA 2021

04:25 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM KRÓTKI PAR SPORTOWYCH na żywo
*(o 12:30 w Eurosport 1)


06:20 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: TANIEC RYTMICZNY na żywo
*(o 13:15 w Eurosport 1)


08:10 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM KRÓTKI SOLISTEK na żywo


10:00 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: CEREMONIA OTWARCIA na żywo


11:00 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM KRÓTKI SOLISTÓW na żywo

SOBOTA – 13 LISTOPADA 2021

04:20 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM DOWOLNY PAR SPORTOWYCH na żywo
*(o 13:20  w Eurosport 1)


06:40 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM DOWOLNY PAR TANECZNYCH na żywo
*(o 10:20  w Eurosport 1)


08:40 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM DOWOLNY SOLISTEK na żywo


11:35 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: PROGRAM DOWOLNY SOLISTÓW na żywo

NIEDZIELA – 14 LISTOPADA 2021

05:15 ISU Grand Prix – NHK Trophy, Tokio, Japonia: POKAZY MISTRZÓW

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.