Niemcy 2:0 Dania skrót meczu (29.06.2024)

W 1/8 finału EURO 2024 Niemcy wygrali z Danią 2:0, choć wynik mógł wyglądać nieco inaczej.

Niemcy 2:0 Dania – podsumowanie, informacje pomeczowe

Już w 4′ minucie Nico Schlotterbeck wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, ale po analizie VAR sędzia dopatrzył się faulu. Od tego momentu raz po raz Kasper Schmeichel musiał wspinać się na wyżyny swoich umiejętności, by ochronić swoją drużyną przed stratą bramki. Dwukrotnie odpowiedzieli Duńczycy i gdy zaczęli się rozkręcać, sędzia zdecydował się przerwać mecz. Wszystko to spowodowane było burzą, która nawiedziła Dortmund. Po wznowieniu gry znowu gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje za sprawą Havertza i Schlotterbecka. Na koniec pierwszej połowy Rasmus Hojlund wyszedł na sam na sam z Neuerem, jednak doświadczony Niemiec nie dopuścił do straty bramki.

Druga połowa zaczęła się z wysokiego „C” bowiem Joachim Andersen strzelił gola, ale znajdował się na minimalnym spalonym. Ten sam zawodnik zaledwie minutę później dotknął piłkę ręką w swoim polu karnym i sędzia podyktował karnego. Jedenastkę na gola zamienił Kai Havertz. Mieliśmy więc otwarcie wyniku. Kilka minut później zawodnik Arsenalu nie zdołał podwyższyć prowadzenia, gdy znajdował się oko w oko z golkiperem. W 66′ minucie Rasmus Hojlund trafił prosto w Neuera. Dwie minuty później mieliśmy już 2:0 dla die Mannschaft. Schlotterbeck posłał piękną, długą piłkę do Musiali a młodzian nie pomylił się w tej akcji i strzelił gola. W doliczonym czasie gry trafił Florian Wirtz, ale znowu mieliśmy spalonego. 2:0!

Niemcy 2:0 Dania – skrót meczu