Niesamowita końcówka Milanu! AC Milan 2:2 Torino – skrót meczu (WIDEO)

W sobotni wieczór, na San Siro w Milanie odbył się jeden z tych meczów, które kochamy. AC Milan zmierzył się z Torino, natomiast punktem kulminacyjnym spotkania było ostatnie kilka minut, które kompletnie wywróciło do góry nogami dotychczasowy przebieg meczu, odwracając los obydwu drużyn.

Pierwszy cios został posłany ze strony piłkarzy Torino. Zapata posyła górną piłkę w pole karne, a Bellanova wykańcza akcję głową, po czym…pierwszy sygnał jaki dostajemy jest taki, że obrońcy Milanu zdołali wybić futbolówkę z linii bramkowej, a mecz toczy się dalej. Po kilkudziesięciu sekundach sędzia użył jednak gwizdka, a my obejrzeliśmy powtórkę, która utwierdziła nas w przekonaniu, że piłka, po tym jak odbiła się od nogi jednego z graczy Milanu, przekroczyła linię bramkową. Taka też była ostateczna decyzja – 1:0 dla Torino.

W 68. minucie mogło się wydawać. że Turyńczycy zdołali dobić już swoich rywali. Duvan Zapata otrzymuje miękką wrzutkę, po czym bezproblemowo wykańcza tę świetną okazję, podwyższając wynik.

Sama końcówka, tak jak już wcześniej napisałem, uratowała jednak gospodarzy, którzy będąc świadomym swojej beznadziejnej sytuacji, rzucili się do ataku. Najpierw swoją debiutancką bramkę w nowym zespole zdobył Morata, po asyście Rejindersa. Chwilę później stosunkowo podobna sytuacja. Musa zagrywa w pole karne, a tam znalazł się Okafor (mamy zatem akcję zmienników), który pewnie, z pierwszej piłki wykończył tę sytuację, doprowadzając do wyrównania.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2. a Torino i Milan dzielą się po punkcie. Myślę jednak, że choć obydwa zespoły zdobyły identyczną liczbę bramek, opuszczały murawę w skrajnie odmiennych nastrojach.