Niespodzianka w Paryżu, Włosi się przełamują! Francja 1:3 Włochy – skrót meczu (WIDEO)

We wczorajszy wieczór, reprezentacja Francji zmierzyła się na własnym terenie z Włochami, którzy szukają przełamania po niezwykle rozczarowującym EURO 2024.

Nieczęsto mamy okazję oglądać tak dynamiczne otwarcia meczów. Włosi ledwo zdążyli rozpocząć rywalizację, tym czasem piłkę natychmiastowo przejmuje Barcola, który bez zastanowienia pędzi w stronę bramki, pokonując bramkarza silnym uderzeniem.

Jak się okazało, gol Barcoli był jedynym, którego dopisali sobie w tym meczu na konto Francuzi. Przebieg pierwszej połowy był generalnie całkiem wyrównany, jednak to Włosi pokusili się o to, by zadać kolejny cios. Cudowne wykończenie Dimarco i mamy remis.

O ile w przypadku pierwszej części rywalizacji wspomniałem o stosunkowo wyrównanym pojedynku, to po kilkunastominutowej przerwie sytuacja uległa znaczącej zmianie. Z reprezentantów Francji jakby całkowicie uleciało paliwo – nie oddali już ani jednego celnego strzału. Tymczasem Włosi robili wszystko, aby wykorzystać przestój rywali. Pierwszy krok w kierunku zainkasowania kompletu punktów poczynił Frattesi, który wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. 23 minuty później, zatem w 74. minucie meczu, wynik ustalił Raspadori, wykorzystując flegmatyczność francuskiej obrony.