Nokaut w Poznaniu: Lech 5:0 Jagiellonia – skrót meczu (WIDEO)

Niesamowicie rozpędzony jest od kilku kolejek Lech Poznań. Podopieczni Nielsa Frederiksena zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu, rozbijając aktualnego Mistrza Polski aż 5:0.

Zabawa rozpoczęła się w 25. minucie spotkania. Wówczas Afonso Sousa otrzymał podanie od Pereiry, po czym znalazł sobie miejsce do oddania strzału przed polem karnym i pokonał Stryjka kapitalnym uderzeniem z dystansu.

Następnie wydarzyło się coś, co zapewne mocno przyczyniło się do tego, w jak brutalny dla Białostoczan sposób przebiegło omawiane spotkanie. Dieguez fauluje Ishaka, po czym ogląda czerwoną kartkę. Jagiellonia musi sobie radzić w dziesiątkę. Po chwili Hotić oddaje świetny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego i po pierwszych 45 minutach, Lech prowadzi 2:0.

Choć przez pierwsze minuty drugiej połowy nic szczególnie ciekawego nie miało miejsca, to kiedy w 81. minucie wreszcie padło trzecie trafienie, po wykorzystanym przez Szymczaka rzucie karnym, worek z golami ostatecznie został rozerwany.

Na koniec, swoje trafienia dołożyli jeszcze Haliti (w jego przypadku była to niestety bramka samobójcza), a także Jagiełło. Wynik końcowy to 5:0.