Norwegia 3:0 Słowenia – skrót meczu: Koncert Haalanda (WIDEO)

blank

Norwegia wygrywa na własnym terenie z reprezentacją Norwegii 3:0, w meczu 3. kolejki Ligi Narodów UEFA.

Kapitalna passa meczów bez porażki Słoweńców w podstawowym czasie gry, ostatecznie zostaje przerwana. Co ciekawe, jest to pierwsza przegrana (nie licząc tej po rzutach karnych przeciwko Portugalii) podopiecznych Matjaza Keka od…listopada 2023 roku. I to mimo faktu, że omawiana ekipa mierzyła się po drodze z Anglią, Danią, czy dwukrotnie Portugalią.

Dziś obraz rywalizacji był jednak całkowicie jednostronny. Wynik meczu w 7. minucie otworzył Erling Haaland, a w drugiej połowie swoje trafienia dołożyli Sorloth i ponownie Haaland. Norwegowie, którzy w poprzednim starciu pokonali Austriaków, ewidentnie znajdują się na fali wznoszącej.