Noworoczna kolejka Championship w Eleven Sports

Już za chwilę przed nami Sylwester, ale piłkarze klubów angielskiej Championship nie będą mogli sobie pozwolić na szampańską zabawę, bowiem zaraz po nim wracają do ligowej rywalizacji. W Nowy Rok na boisko wybiegną zawodnicy Sheffield Wednesday i Derby County. Obie […]

Już za chwilę przed nami Sylwester, ale piłkarze klubów angielskiej Championship nie będą mogli sobie pozwolić na szampańską zabawę, bowiem zaraz po nim wracają do ligowej rywalizacji.

W Nowy Rok na boisko wybiegną zawodnicy Sheffield Wednesday i Derby County. Obie drużyny znajdują się w dolnej części tabeli – gospodarze otwierają strefę spadkową z dorobkiem 16. punktów na koncie, a goście są na 20. miejscu mając 3. „oczka” więcej od ich najbliższych rywali. Zarówno jedni, jak i drudzy spisują się od pewnego czasu bardzo solidnie. Podopieczni Tony’ego Pulisa w ostatnich 3. meczach zanotowali 2. wygrane i remis, natomiast ekipa prowadzona przez Wayne’a Rooneya dwukrotnie triumfowali, a raz przegrali. Bez wątpienia przed oboma zespołami spotkanie o przysłowiowe 6. punktów. Bardzo ciężko wskazać faworyta do zgarnięcia pełnej puli.

W sobotni wieczór zostanie rozegrany pojedynek pomiędzy Stoke City a Bournemouth. W odróżnieniu od piątkowego spotkania, tutaj zmierzą się ekipy z czołówki. Gospodarze plasują się na 7. miejscu w rozgrywkach z dorobkiem 35. punktów ( 2. mniej od 6. Reading). The Potters pozostają niepokonani od 5. kolejek, ale trzykrotnie remisowali, a z pewnością stać ich na więcej. Popularne „Wisienki” przegrały z kolei w poprzedniej serii gier z Brentford 1-2, przez co pozostali na 4. lokacie, a ich rywale awansowali na pozycję wicelidera. Podopieczni Eddiego Howe’a będą chcieli zrehabilitować się za porażkę i zgarnąć komplet punktów na Britannia Stadium. Zadanie to nie będzie jednak łatwe.

PIĄTEK – 1 STYCZNIA 2020

18:25 Championship – 23. kolejka: SHEFFIELD WEDNESDAY FC – DERBY COUNTY FC na żywo
 Ipla

Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

SOBOTA – 2 STYCZNIA 2020

20:40 Championship – 23. kolejka: STOKE CITY FC – BOURNEMOUTH AFC na żywo
Ipla

 

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.