O życie, o marzenia – runda finałowa Nice Polskiej Lidze Żużlowej na antenie TVP Regionalna

Po tygodniowej przerwie żużlowcy Nice Polskiej Ligi Żużlowej wracają na tor aby powalczyć o awans do PGE Ekstraligi. W pierwszym meczu, z którego transmisję przeprowadzi TVP Regionalna o swojej wyższości nad rywalem spróbują przekonać zawodnicy Polonii Bydgoszcz lub Lokomotivu Daugavpils. […]

Dokładnie miesiąc temu Polonia Bydgoszcz „oddała” pewne zwycięstwo Łotyszom przegrywając ostatni wyścig w stosunku 1-5. Dziś nikt już o tym meczu nie chce wspominać, a ewentualna wygrana Polonistów zapewne znacząco podbiłyby akcje klubu na rynku inwestorów. Klub nękany przez długi szybko potrzebuje pomocy finansowej, aby móc wystartować w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych. Lokomotiv z kolei jeszcze nigdy nie był tak blisko awansu do ekstraligi, a przystępując do fazy play – off z pozycji lidera, zawsze mecz rewanżowy będą jechać „u siebie” co teoretycznie powinno ułatwić im walkę o promocję do wyższej ligi. Jeden klub jedzie o życie, drugi aby spełnić marzenia. Mecze w których drużyny jadą o stawkę zawsze dostarczają nam, kibicom sporych emocji. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie w to niedzielne popołudnie.