Odbudować się po klęsce z Izraelem. Turniej towarzyski szczypiornistów w TVP Sport

Męska reprezentacja Polski w piłce ręcznej znajduje się w fazie przygotowań do kolejnych ważnych meczów eliminacji Mistrzostw Europy 2020. Podopieczni Piotra Przybeckiego po wstydliwej porażce z Izraelem nie mają już miejsca na wpadki. Aby zoptymalizować swoje szanse, w przerwie świątecznej […]

Męska reprezentacja Polski w piłce ręcznej znajduje się w fazie przygotowań do kolejnych ważnych meczów eliminacji Mistrzostw Europy 2020. Podopieczni Piotra Przybeckiego po wstydliwej porażce z Izraelem nie mają już miejsca na wpadki. Aby zoptymalizować swoje szanse, w przerwie świątecznej zagrają dwa sparingowe mecze w Opolu. 

W piątek, „biało-czerwoni” zmierzą się z Japonią. Obie drużyny nie znają się za dobrze, bowiem rzadko mają okazję na bezpośrednie mecze. Co prawda, rok temu Azjaci przyjechali do Polski na podobny turniej towarzyski, jednak ostatecznie nie zmierzyli się z ówczesnymi gospodarzami. Ekipy mierzyły się za to ze sobą na mistrzostwach świata w 2017 roku. Wtedy to Polacy okazali się górą, wygrywając 26:25. Podobny wynik w środowe późne popołudnie, byłby niezłym prognostykiem przed dużo ważniejszymi, eliminacyjnymi spotkaniami.

Dzień później odbędzie się finał Turnieju Towarzyskiego w Opolu. Polacy zmierzą się z Czechami bądź Rumunią, w zależności od wyników spotkań półfinałowych. Obie drużyny nie należą raczej do europejskiej czołówki, lecz można zakładać, iż obecnie prezentują nieco wyższy poziom niż „biało-czerwoni”. Podopieczni Piotra Przybeckiego szczególnie źle wspominają Rumunów. To właśnie ta reprezentacja zamknęła naszym chłopakom drogę do Mistrzostw Europy 2018, wygrywając pewnie na własnym obiekcie 28:23. Co prawda, Polacy zrewanżowali się potem rywalom w Ergo Arenie (32:31), jednak było to zbyt mało, żeby pojechać na europejski czempionat. Z Czechami, Polacy mierzyli się dwukrotnie w kwietniu – raz wygrali, raz przegrali.

Jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy, włączając TVP Sport w piątkowe i sobotnie późne popołudnie.

PIĄTEK – 28 GRUDNIA 2018

17:05 Turniej Towarzyski, Opole – 1/2 finału: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:30 
Turniej Towarzyski, Opole – 1/2 finału: POLSKA – JAPONIA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Grzegorz Chodkowski

SOBOTA – 29 GRUDNIA 2018

16:20 Turniej Towarzyski, Opole – finał: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:00 
Turniej Towarzyski, Opole – finał: ??? – ??? na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About 0a60d0xx