Oficjalnie: Polsat Sport z prawami do piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

Telewizja Polsat nabyła prawa na wyłączność do pokazywania rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy na lata 2018-2021. Będzie to powrót rozgrywek UEFA do „słonecznej” stacji po 6. latach przerwy. 

Informacje o zmianie nadawcy Ligi Mistrzów pojawiły się już pod koniec kwietnia (szczegóły tutaj), a ujawnił je dziennikarz Super Expressu współpracujący z UEFA – Piotr Koźmiński. Z kolei doniesienia o Lidze Europy pojawiły się w połowie maja (szczegóły tutaj). Polsat pokazywał rozgrywki Ligi Mistrzów w latach 2000-2006 na kanałach kodowanych, a także 2009-2012 na kanale otwartym. W tym samym okresie pokazywano także rywalizację w Lidze Europy.

Cyfrowy Polsat pokaże wszystkie 1029 spotkań w trzech sezonach rozgrywek Champions League i Europa League. Platforma zakupiła prawa do wszystkich kanałów dystrybucji – telewizji, internetu i urządzeń mobilnych.

Dla widzów Polsatu będzie to kolejna duża dawka piłkarskich emocji. Przypomnijmy, że przed rokiem stacja transmitowała Mistrzostwa Europy we Francji, a w tym młodzieżowy czempionat Starego Kontynentu do lat 21.