Omega Dubai Desert Classic i Farmers Insurance Open w Golf Channel Polska

Cykl European Tour po zawodach w Abu Zabi przenosi się do Dubaju. Z kolei rywalizacja w PGA Tour trafia do San Diego. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska. W zawodach w Dubaju ponownie nie zobaczymy Adriana Meronka, który po utrzymaniu […]

Cykl European Tour po zawodach w Abu Zabi przenosi się do Dubaju. Z kolei rywalizacja w PGA Tour trafia do San Diego. Oba turnieje pokaże Golf Channel Polska.

W zawodach w Dubaju ponownie nie zobaczymy Adriana Meronka, który po utrzymaniu zasad ubiegłorocznych wciąż na listach zgłoszeń figuruje jako zawodnik z czołowej piętnastki Challenge Tour 2019 i ustępuje prawa startu innym zawodnikom. Nie pomaga mu zatem zgłaszanie się do rywalizacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich takich gwiazd jak triumfator z zeszłego tygodnia, Tyrrell Hatton czy Collin Morikawa. Czekając na inaugurację sezonu w 2021 możemy zatem jednak oglądać całkiem niezłych golfistów, również w rywalizacji na poziomie European Tour – stawką jest pula nagród w wysokości 3,25 mln dolarów oraz punkty do rankingu Race to Dubai, który oprócz stawce finałowego turnieju sezonu daje wyższą kategorię na listach zgłoszeń.

W San Diego w zawodach PGA Tour wystartuje m.in. Rory McIlroy, który w zeszłym tygodniu w Abu Zabi zajął trzecie miejsce. Na tee staną też zwycięzca z zeszłego tygodnia z The American Express, Kim Si-woo, broniący tytułu sprzed roku Marc Leishman czy drugi w zeszłym roku i zajmujący również tę samą pozycję w światowym rankingu Jon Rahm. Ponadto w gronie faworytów są Xander Schauffele oraz najlepszy debiutant poprzedniego sezonu, Scottie Scheffler.

CZWARTEK – 28 STYCZNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubaj, ZEA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 29 STYCZNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubaj, ZEA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 30 STYCZNIA 2021

10:00 PGA European Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubaj, ZEA: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 31 STYCZNIA 2021

10:00 PGA European Tour – Omega Dubai Desert Classic, Dubaj, ZEA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – Farmers Insurance Open, San Diego, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski