Omega European Masters i BMW Championship w Golf Channel Polska

Po rywalizacji w Czechach European Tour przenosi się do Szwajcarii. Tymczasem przed zawodnikami z PGA Tour walka przedostatni turniej sezonu. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Poprzedni turniej był udany dla Adriana Meronka – po dwóch rundach zajmował drugie miejsce, […]

Po rywalizacji w Czechach European Tour przenosi się do Szwajcarii. Tymczasem przed zawodnikami z PGA Tour walka przedostatni turniej sezonu. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Poprzedni turniej był udany dla Adriana Meronka – po dwóch rundach zajmował drugie miejsce, jednak weekend poszedł mu trochę gorzej i z wyniku -9 zszedł na -7, kończąc imprezę w Pradze na dzielonej 17. pozycji. Zarobek 24,6 pkt. do rankingu Race to Dubai dał mu utrzymanie 68. lokaty. Poprawa rezultatu sprzed tygodnia będzie jednak trudnym zadaniem – dwukrotnie wyższa pula nagród (dwa miliony euro) przyciągnęła do Crans Montany silniejszą stawkę niż ta, którą oglądaliśmy w Czech Masters. Francesco Molinari, Martin Kaymer, Thorbjørn Olesen czy Bernd Wiesberger to tylko niektórzy zawodnicy, którzy powracają na pola European Tour. Tytułu sprzed dwóch lat (przed rokiem turniej w Szwajcarii nie odbył się z powodu pandemii) bronić będzie Sebastian Söderberg, który w Pradze zaprezentował się podobnie jak Meronk.

Rywalizacja w sezonie 2020/2021 PGA Tour zbliża się coraz bardziej do końca. Po The Northern Trust do rywalizacji w BMW Championship, przedostatniej odsłonie FedEx Cup Playoffs, przystąpi 70 najlepszych golfistów rankingu. Na czoło klasyfikacji dzięki wygranej w New Jersey wysunął się Tony Finau. Jako że stawka turnieju w Owing Mills jest mocno ograniczona, wszyscy zawodnicy wezmą udział w czterech rundach. Tym samym szansę na rehabilitację dostaną ci, którzy uzyskają te najsłabsze wyniki – przed tygodniem cuta nie przeszli m.in. Dustin Johnson, Collin Morikawa, a przede wszystkim Tyrrell Hatton, dla którego oznaczało to spadek na 74. miejsce i koniec startów w PGA Tour w tym sezonie.

CZWARTEK – 26 SIERPNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Omega European Masters, Crans Montana, Szwajcaria: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – BMW Championship, Owings Mills, USA: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 27 SIERPNIA 2021

19:00 PGA European Tour – Omega European Masters, Crans Montana, Szwajcaria: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – BMW Championship, Owings Mills, USA: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 28 SIERPNIA 2021

13:30 PGA European Tour – Omega European Masters, Crans Montana, Szwajcaria: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

21:00 PGA Tour – BMW Championship, Owings Mills, USA: III RUNDA na żywo

Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 29 SIERPNIA 2021

13:30 PGA European Tour – Omega European Masters, Crans Montana, Szwajcaria: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – BMW Championship, Owings Mills, USA: FINAŁ na żywo

Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.