OrlenLiga: pewne zwycięstwo BKS Aluprof Bielsko-Biała w Pile!

W spotkaniu Orlen Ligi siatkarek Nafta Piła – na swoim boisku – miała ochotę na odkucie się po sromotnej porażce w pierwszej kolejce sezonu 2014/2015 z MKS-em Dąbrowa Górnicza 0:3. To zadanie jednak nie było łatwe, bo do Piły przyjeżdżała jedna z wiodących sił siatkarskiej ligi – BKS Aluprof Bielsko-Biała, które tym meczem dopiero inaugurowały spotkanie.

Od początku spotkania przewagę punktową osiągnęły Bielszczanki. Na pierwszej przerwie technicznej premierowego seta przyjezdne prowadziły 8:5. Pilanki popełniały sporo błędów, co sprawiało, że przez większą część seta miały 4-5 punktową stratę. Po drugiej przerwie technicznej gospodynie jeszcze bardziej się pogubiły pokazując bardzo słabą i nieporadną grę. Set skończył się ostatecznie wynikiem 25:16, a ostatni punkt zdobyła dla Bielszczanek Heike Beier.

Drugi set rozpoczął się jeszcze gorzej dla gospodyń, gdyż przegrywały one już 3:8. Przy stanie 15:10 dla gości Pilanki zaliczyły jednak serie czterech kolejnych punktów zbliżając się na punkt i notując najlepszy okres gry w tym spotkaniu. To uskrzydliło gospodynie, które pierwszy raz w spotkaniu prowadziły one przy stanie 17:16. Do końca seta gospodynie nie dały sobie wydrzeć już zwycięstwa wykorzystując bardzo słaby okres gry Bielszczanek w drugiej połowie tego seta.

Początek trzeciego seta to już jednak powtórka z rozrywki. Bielszczanki dobrze kończyły swoje kontrataki i słabo grające Pilanki znowu przegrywały 3:8. Potem przyjezdne kontrolowały grę jeszcze bardziej powiększając przewagę. Przy stanie 22:13 gospodynie zdobyły jeszcze trzy punkty z rzędu, ale o powrocie nie mogło być mowy. Siatkarki z Bielska wygrały 25:17 i objęły prowadzenie w tym spotkaniu.

Widać, że łatwo przegrany set trzeci mocno załamał Pilanki, bo znowu słabo rozpoczęły one kolejną partię. W ekipie gości bardzo solidnie grały Helena Horka i Heike Beier ciągnąc grę przyjezdnych. Od stanu 11:6 Aluprof zdobył 9 punktów z rzędu czym jeszcze bardziej dobił Pilanki. Ostatecznie czwarta partia zakończyła się zwycięstwem 25:11. MVP spotkania została Helena Horka.

PGNiG Nafta Piła – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 11:25)

PGNiG Nafta Piła:Milovic, Wilczyńska, Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Skorupka, Stencel, Sobczak, Krawulska, Pauliukouskaya (L), Nadziałek, Raczyńska.

BKS Aluprof Bielsko-Biała:Horka, Wojtowicz (L), Piśla, Lis, Bamber-Laskowska, Pelc, Muhlsteinova, Trojan, Strózik, Beier, Moskwa, Klein, Łyszkiewicz.

Sędziowie: Makowski, Słowik