Orlen Liga: Zwycięstwo Muszynianki

W Orlen Lidze przyszedł czas na spotkania piątek serii gier, która toczy się w środku tygodnia. Hitowym starcie wydawał się mecz Polski Cukier Muszynianki Muszyna z KS Pałacem Bydgoszcz. Pierwszy set, który powinien oba zespoły wprowadzić w rywalizację, sam w […]

Pierwszy set, który powinien oba zespoły wprowadzić w rywalizację, sam w sobie był ciekawym widowiskiem, który ostatecznie na swoje konto zapisały siatkarki gospodarzy. Polski Cukier Muszynianka Muszyna pokonał KS Pałac Bydgoszcz 25:20. Jak się później okazało pierwszy set był tylko aperitivem, przed wielkimi emocjami w drugiej partii. Gra punkt nza punkt w końcówce spowodowała, że o zwycięstwie zdecydowała akcja dająca gościom trzydziesty punkt. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 28:30. Trzeci set to z kolei bardzo jednostronna partia. Pałac Bydgoszcz praktycznie w tej partii nie istniał. Gospodynie szybko skończyły tę partię wynikiem 25:11. Tak rozegrana trzecia partia wprawiła Muszyniakę w taki rytm gry, że w czwartek partii również nie pozwoliły Bydgoszczanką dojść do głosu, tryumfując 3:1 i zgarniając pełną pulę punktów.

MVP spotkania został wybrana Sylwia Wojcieska.