Orlen Wisła Płock rozpoczyna rywalizację w play-off. EHF Liga Mistrzów w nSport+ i Eleven Sports

Karuzela EHF Ligi Mistrzów kręci się dalej. W tym tygodniu czekają nas kolejne starcie w fazie grupowej. Dodatkowo Orlen Wisła Płock rozpocznie rywalizację o najlepszą szesnastkę tej edycji Ligi Mistrzów. 

Do zakończenia rywalizacji w fazie grupowej EHF Ligi Mistrzów już bardzo blisko. Większość biletów na grę w fazie TOP 16 już jest zarezerwowana. W tej chwili pozostała już tylko walka o jak najlepsze miejsce w grupie. Właśnie w takiej sytuacji jest PGE Vive Kielce oraz Rhein Neckar Lowen. Teraz te dwie ekipy zmierzą się w bezpośredniej konfrontacji. Mistrzowie Polski po sensacyjnej porażce w zeszłym tygodniu spadło na 4 miejsce w grupie. Ścisk jest jednak tak duży, że zwycięstwo w najbliższym spotkaniu, przy pozytywnych wynikach innych spotkań, znowu pozwoli nam wskoczyć na drugie miejsce. Najbliższym rywalem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa będzie jedna z najlepszych drużyn Handball Bundesligi. „Lwy” mają już wywalczony awans TOP 16 jednak ich strata do 2 miejsca wynosi już 4 punkty. W poprzednim spotkaniu obu drużyn padł wynik 35:32 dla PGE Vive Kielce. Historia jest po polskiej stronie, po raz ostatni Rhein Neckar Lowen wygrało z drużyną z Kielc ponad 2 lata temu.

Grupa C i D swoje rozgrywki zakończyła w zeszłym roku. Teraz drużyny z pierwszym dwóch miejsca zmierzą się ze sobą. A wygrany dwumeczu zagra w TOP 16 EHF Ligi Mistrzów. Właśnie w takiej sytuacji jest Orlen Wisła Płock. Nafciarze w swojej grupie zajęła drugie miejsce. Teraz zmierzą się ze zwycięzcą grupy C, czyli Bjerringbro-Silkeborg. Oba zespoły mają podobny styl gry, więc wskazanie faworyta tego dwumeczu jest bardzo ciężki. Pierwszy mecz odbędzie w Płocku a wygrana Nafciarzy, może zapewnić im komfort przed wyjazdem do Danii. Będzie to trzecie oficjalne spotkanie obu drużyn. Po raz obie ekipy zmierzyły się w 2017 roku. Wtedy wygrała Orlen Wisła Płock. Jak będzie teraz, przekonamy się już w sobotę.

W niedzielę czekają nas kolejne dwa mecze VELUX EHF Ligi Mistrzów. Na początek spotkanie RK Cejle Lasko z Paris Saint Germain Handball, na zakończenie 13. kolejki natomiast starcie Montpellier HB z FC Barceloną Lassa.

ŚRODA – 20 LUTEGO 2019

18:55 EHF Liga Mistrzów – 13. kolejka, grupa A: RHEIN-NECKAR LÖWEN – PGE VIVE KIELCE na żywo
Ipla
Komentarz w nSport+: Piotr Karpiński – Sławomir Szmal

SOBOTA – 23 LUTEGO 2019

17:30 EHF Liga Mistrzów – 1/16 Finału: STUDIO na żywo


17:55 EHF Liga Mistrzów – 1/16 Finału: ORLEN WISŁA PŁOCK – BJERRINGBRO-SILKEBORG na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 24 LUTEGO 2019

16:55 EHF Liga Mistrzów – grupa B: RK CELJE LASKO – PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL na żywo


18:55 
EHF Liga Mistrzów – grupa A: MONTPELLIER HB – FC BARCELONA LASSA na żywo