OrlenLiga: Muszynianka za trzy.

Zwycięstwem 3-1 Muszynianki zakończył się mecz w Legionowie, gdzie miejscowa Legionovia uległa faworyzowanej Muszyniance. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zdobyły trzy punkty, ale musiały się solidnie napracować, bo siatkarki z Legionowa postawiły arcytrudne warunki. MVP spotkania została wybrana Danica Radenković. Pierwszy set to […]

Pierwszy set to od początku do końca to niespodziewana dominacja gospodyń meczu. Legionovia po dobrej grze i tragicznej postawie drużyny z Muszyny wygrała aż do 9, choć pierwsze piłki tego nie zapowiadały. Poziom gry był bardzo równy, a od prowadzenia zaczęły Muszynianki. Cała masa błędów spowodowała jednak prawdziwy pogrom przyjezdnych.

Drugi set był już bardziej wyrównany, przynajmniej do połowy. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły zawodniczki z Muszyny 8-5, kiedy to asem serwisowym popisała się Radenković. Kiedy podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły już pięcioma punktami (11-6) wpadły w niczym nie wytłumaczalny kryzys i po chwili przegrywały 12-13. Wtedy jednak znów zaczęły grać bardzo poprawnie, ponownie wypracowały sporą przewagę, której nie oddały do końca seta. Do stanu 17-18, Legionovia broniła się jeszcze dzielnie, ale później nastąpił odjazd Muszynianek, które wygrały ostatecznie do 18.

Trzeci set również zakończył się wygraną gości, ale tym razem po jeszcze bardziej wyrównanej walce niż partię wcześniej. Początek i długa część seta to dobra gra punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa oczka i mieliśmy naprawdę fajny, twardy, można wręcz powiedzieć, męski mecz. Kiedy zespół z Legionowa uciekł na dystans dwóch punktów i prowadził 19-17, nastąpiło załamanie ich gry. Z następnych siedmiu piłek, sześć zakończyło się sukcesem Muszynianek, które uzyskały trzypunktową przewagę, 23-20, której nie oddały już do końca, wygrywając 25-22.

Ostatnia jak się później partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia gospodyń 8-3. Przewaga ta utrzymywała się do samego końca, Legionovia w końcówce prowadziła już 22-18 i 23-20, jednak od tego momentu nie zdobyła już punktu. Na zagrywkę weszła niezawodna Ciaszkiewicz – Lach i trudnymi zagrywkami zapewniła zwycięstwo 25-23 ekipie z Muszyny. Tym samym Muszynianki na trudnym terenie zdobyły cenne trzy punkty.

SK Bank Legionovia Legionowo 1-3 (25-9, 18-25, 22-25, 23-25) POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA FAKRO MUSZYNA

SK Bank Legionovia Legionowo: Paszek, Piątek, Wójcik, Thibeault, Bechis, Studzienna, Wysocka (L)

Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska, Ciaszkiewicz – Lach, Radenkovic, Plchotova, Maj (L)

Sędziowie: Agnieszka Michlic, Sławomir Jażdżewski