OrlenLiga weźmie przykład z PlusLigi? – druga część rozgrywki o medale w Polsacie Sport

Za nami pierwsze dwa mecze w finale i rywalizacji o 3. miejsce w OrlenLidze. Podobnie jak w przypadku PlusLigi na tym etapie walki o medale faworyci prowadzą 2:0. Czy najbliższe, czwartkowe spotkania będą ostatnimi? Czy Atom Trefl Sopot stoi przed niewykonalnym […]

Czy Atom Trefl Sopot stoi przed niewykonalnym zadaniem? Na pewno Atomówki stoją przed szalenie trudnym zadaniem. Zespół z Trójmiasta w Szczecinie wygrał tylko jednego seta. Gdyby w pozostałych partiach siatkarki prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami niewykluczone, że inaczej byłyby oceniane ich szanse na odrobienie strat. Jednak jeżeli przegrywa się sety do 13 czy nawet 9 ciężko być optymistą w takich sytuacjach. Wiele wskazuje, że drugi rok z rzędu Sopocianki będą musiały zadowolić się srebrem. Już o krok od trzeciego z rzędu Mistrzostwa Polski są zawodniczki Chemika Police. Klub, który od razu po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej zdominował krajowe rozgrywki był faworytem finałowej rywalizacji, ale momentami w Szczecinie był nie o jedną, ale o dwie czy nawet trzy klasy lepszy od rywalek z Sopotu. Policzanki muszą jednak pamiętać, że mimo prowadzenia 2:0 nie są jeszcze Mistrzyniami Polski. Trzeba postawić ostatni, trzeci krok.

Podobna jest sytuacja w walce o brązowe krążki. Mimo, że Impel Wrocław wygrał oba mecze w Hali Stulecia, w pierwszym Tauron Dąbrowa Górnicza potrafił się przeciwstawić. Wrocławianki w pierwszym meczu tej rywalizacji zagrały bardzo nierówno. Przegrywały nawet 0:2 w setach, ale potrafił się pozbierać i wygrać ostatecznie 3:2. W drugim meczu pokazały się ze znacznie lepszej strony pewnie ogrywając Dąbrowianki 3:0, pozwalając im zdobyć maksymalnie 20 punktów. Impel jest bliski powrotu na podium OrlenLigi po rocznej banicji. Z kolei Tauron może żałować niewykorzystanej okazji w miniony piątek. Wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska stawiają Dąbrowianki pod ścianą już podczas pierwszego meczu we własnej hali. Dla zespołu z Dąbrowy Górniczej oddala się perspektywa powrotu na podium pierwszy raz od 2013 roku.

CZWARTEK – 28 KWIETNIA 2016

18:00 OrlenLiga – Finał (III mecz): PGE ATOM TREFL SOPOT – CHEMIK POLICE na żywo