Osiemnasta kolejka Fortuna 1.Ligi w Polsacie Sport

Z powodu przerwy reprezentacyjnej trzy mecze 18. kolejki Fortuna 1.Ligi zostały przełożone, ale reszta spotkań odbędzie się zgodnie z planem.  Już dzisiaj o 12:45 rozpocznie się starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze w ostatnich trzech potyczkach zdobyli 7. punktów, […]

Z powodu przerwy reprezentacyjnej trzy mecze 18. kolejki Fortuna 1.Ligi zostały przełożone, ale reszta spotkań odbędzie się zgodnie z planem. 

Już dzisiaj o 12:45 rozpocznie się starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze w ostatnich trzech potyczkach zdobyli 7. punktów, dzięki czemu znajdują się na pozycji wicelidera, mając na swoim koncie 31. „oczek”, tyle samo, co 3. Radomiak. W czołówce tabeli panuje spory ścisk, więc podopieczni Krzysztofa Brede muszą wygrać, jeśli chcą pozostać na podium. Goście po spadku z Ekstraklasy radzą sobie słabo, ale nie przegrali żadnego z ostatnich czterech pojedynków, co pozwoliło im awansować na 9. pozycję w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi. Ich strata do strefy barażowej wynosi 6. punktów, więc z pewnością nie można ich przekreślać. Niemniej jednak ekipa prowadzona przez nowego-starego trenera Dariusza Dudka nie jest faworytem dzisiejszego meczu. Na inaugurację tej kampanii padł remis 1-1.

Jutro o 12:45 czeka nas absolutny hit tej serii gier, w którym Warta Poznań podejmie na własnym boisku Stal Mielec. Zespół Piotra Tworka spisuje się w tym sezonie doskonale, jest liderem tabeli z dorobkiem 34. „oczek” na koncie i może coraz poważniej myśleć o awansie do PKO Ekstraklasy. Niemniej jednak drużyna z Wielkopolski znajdowała się już raz na czele stawki, ale wówczas straciła 1. miejsce. Zobaczymy, czy tym razem będzie inaczej. Goście już od kilku sezonów walczą o promocję do elity i w zeszłym sezonie zabrakło im niewiele, ale ostatecznie zajęli 3. lokatę. Obecnie ekipa prowadzona przez Dariusza Marca plasuje się na 4. miejscu i traci tylko 2. punkty do wicelidera z Bielska-Białej. W poprzednim spotkaniu tych zespołów górą był ten z Podkarpacia, wygrywając 2-1 na inaugurację rozgrywek. Teraz z pewnością czeka nas nie mniej emocji niż w lipcu!

SOBOTA – 16 LISTOPADA 2019

12:40 Fortuna 1. Liga – 18. kolejka: PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC na żywo
Polsat Sport HD
Komentarz: Mariusz Hawryszczuk – Janusz Kudyba (z Bielska-Białej)

NIEDZIELA – 17 LISTOPADA 2019

12:40 Fortuna 1. Liga – 18. kolejka: WARTA POZNAŃ – PGE FKS STAL MIELEC na żywo
Polsat Sport HD

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.