Ostatni tydzień Premier League Darts w Sportklubie

Cztery ostatnie kolejki drugiej fazy oraz decydujący wieczór play-off – to plan na rozgrywki Premier League Darts w tym tygodniu. Imprezę transmituje Sportklub. Po dwunastu seriach spotkań wciąż żaden z zawodników nie może być pewny gry w play-offach. Obecnie liderem […]

Cztery ostatnie kolejki drugiej fazy oraz decydujący wieczór play-off – to plan na rozgrywki Premier League Darts w tym tygodniu. Imprezę transmituje Sportklub.

Po dwunastu seriach spotkań wciąż żaden z zawodników nie może być pewny gry w play-offach. Obecnie liderem z 17 punktami na koncie jest Michael van Gerwen, jednak ma tylko dwa punkty przewagi nad Nathanem Aspinallem i Dimitrim Van den Berghiem, zaś będący na skraju premiowanej awansem czwórki José de Sousa i Jonny Clayton wywalczyli do tej pory 14 oczek. Nie bez szans są wciąż Gary Anderson (12 pkt.), James Wade (11 pkt.), a nawet Peter Wright (9 pkt.), który jednak przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania drugiej fazy.

Na tym etapie rozgrywek mecze mogą się też kończyć remisami. Sytuacja zmieni się w ostatni wieczór – wówczas w Milton Keynes odbędzie się Play-Off Night – czołowa czwórka najpierw zagra półfinały (pierwszy z czwartym, drugi z trzecim) do 10 wygranych legów, a następnie zwycięzcy zmierzą się w finałowym starciu do 11 wygranych legów. Dla triumfatora rozgrywek przewidziana jest nagroda w wysokości 250 tys. funtów, finalista otrzyma 120 tys. funtów, a przegrani półfinałów po 80 tys. funtów. Dodatkowo przewidziany jest bonus dla lidera tabeli po czwartkowych meczach kończący fazę rozgrywaną systemem „każdy z każdym” – swoją nagrodę powiększy on o 25 tys. funtów.

PONIEDZIAŁEK – 24 MAJA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 13. KOLEJKA 

WTOREK – 25 MAJA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 14. KOLEJKA 

ŚRODA – 26 MAJA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 15. KOLEJKA 

CZWARTEK – 27 MAJA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: 16. KOLEJKA 

PIĄTEK – 28 MAJA 2021

20:00 Premier League Darts, Milton Keynes, Wielka Brytania: PLAY-OFF NIGHT

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.