Ostatnia kolejka fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów w nc+ i Eleven Sports

Przed nami ostatnia kolejka EHF Ligi Mistrzów po której dowiemy się kto zajmie jakie miejsce w tabeli. Polskie zespoły nie będą miały łatwego zadania.

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz Vive Kielce z Mieszkowem Brześć. Kielczanie po porażkach Vardaru i Rhein-Neckar Loewen miało szanse nawet włączyć się w walkę o wygranie grupy. Niestety, obrońcy tytułu przegrali w Kristianstad i zostali na 3. miejscu w grupie. W ostatnim meczu grupowym Vive podejmie Mieszkow Brześć, z którym wygrało na sam początek Ligi Mistrzów. Jednak od tego czasu sporo się zmieniło i stawka meczu jest o wiele większa. Vive w przypadku zwycięstwa może nawet awansować na 2. miejsce w grupie B. W razie porażki kielczanie mogą spaść nawet na 5. miejsce. Szczypiorniści z Brześcia mimo, że są niewygodnym rywalem to są w wysokiej formie po zwycięstwie z Vardarem Skopje.

Możliwe, że zespoły, które zagrają w sobotni wieczór w Palau Blaugrana nie zagrają w 1/8 finału. Barcelona w przypadku zwycięstwa nad Wisłą Płock wygra grupę A i automatycznie przejdzie do ćwierćfinału. Wydaje się, że wicemistrzowie Polski w Katalonii nie zdołają wywalczyć jakichkolwiek punktów. Wtedy ich dalszy los będzie zależeć od rozstrzygnięcia meczu Bjerringbro-Silkeborg kontra Kadetten Schaufhausen. Jeśli Duńczycy wygrają to zepchną Wisłę na 7. miejsce i awansują do fazy pucharowej. Jeśli będzie remis lub wygrają Szwajcarzy z awansu będzie cieszyć się Wisła.

Paris Saint Germain ma już niewielkie szanse na wygranie grupy A, gdyż musi liczyć na stratę punktów Barcelony w meczu z Wisłą. W ostatnim meczu grupowym PSG zmierzy się z THW Kiel. W 1. kolejce Kilończycy wygrali na własnym parkiecie, a ostatnio zremisowali z Barceloną. Starcie w Paryżu zapowiada się bardzo ciekawie.

Telekom Veszprem już nie zmieni zajmowanego przez siebie 3. miejsca w tabeli grupy A. Ostatni mecz pomiędzy Węgrami a Flensburgiem zakończył się remisem. Flensburg zajmie raczej 4. miejsce na koniec fazy grupowej, gdyż pewnie kilka dni przed meczem z Veszprem zmierzy się w zaległym spotkaniu z Kadetten Schaufhaussen.

Jeszcze ciekawiej niż w grupie A zapowiada się rywalizacja o wyjście z grupy B. W ostatniej kolejce po niespodziewane zwycięstwo sięgnęły Celje i Kristanstad. Aktualnie Celje ma 9 punktów, Kristianstad 8, a Zagrzeb 7. W najtrudniejszej sytuacji są Szwedzi, gdyż zagrają z Vardarem. Pozostałe 2 zespoły liczące się w walce o awans do fazy pucharowej zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu.

Na początek ostatniej kolejki w Niemczech Rhein-Neckar Loewen zmierzy się z Pickiem Szeged. Stawka meczu jest duża, gdyż Lwy mogą awansować nawet na 1. miejsce w grupie. Pick zaś może przeskoczyć z 4. nawet na 2. lokatę. Zapowiada się bardzo emocjonująca kolejka rozgrywek.

pasek2

ŚRODA – 8 MARCA 2017

18:25 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: SG FLENSBURG-HANDEWITT – KADETTEN SCHAFFHAUSEN na żywo


20:40 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: RHEIN NECKAR LOWEN – MOL-PICK SZEGED na żywo

CZWARTEK – 9 MARCA 2017

18:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: HC ZAGRZEB – RK CELJE LASKO na żywo

SOBOTA – 11 MARCA 2017

15:30 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: STUDIO na żywo

Studio: Piotr Karpiński – Tomasz Rosiński (z Kielc)
Reporter: Bartosz Ignacik

15:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa B: KS VIVE TAURON KIELCE – MIESZKOW BRZEŚĆ na żywo
Canal+ Sport Online
Komentarz w Canal+ Sport: Robert Skrzyński – Grzegorz Tkaczyk (z Kielc)
Komentarz w Eleven Sports: Michał Wszołek – Michał Świrkuła

17:25
Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: TELEKOM VESZPREM – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo
Canal+ Sport Online
Komentarz w nSport+: Krzysztof Bandych – Marcin Lijewski
Komentarz w Eleven Sports: Kacper Merk

19:30 Velux EHF Liga Mistrzów: STUDIO na żywo

Studio: Mateusz Majak

19:55 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: FC BARCELONA LASSA – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo
Canal+ Sport Online
Komentarz w Canal+: Krzysztof Bandych – Michał Matysik
Komentarz w Eleven Sports: Michał Wszołek – Michał Świrkuła

21:30 Velux EHF Liga Mistrzów: STUDIO na żywo

Studio: Mateusz Majak

NIEDZIELA – 12 MARCA 2017

16:45 Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: BJERRINGBRO-SILKEBORG – KADETTEN SCHAFFHAUSEN na żywo
Canal+ Sport Online
Komentarz: Piotr Karpiński – Robert Lis

16:55 
Velux EHF Liga Mistrzów – grupa A: PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL – THW KIEL na żywo

Komentarz: Michał Wszołek – Michał Świrkuła
pasek2