Ostatnia kolejka fazy zasadniczej 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka fazy zasadniczej 2. Ligi Żużlowej. Dwa z trzech spotkań pokaże Motowizja. Najważniejsze spotkanie odbędzie się już w sobotę w Rzeszowie, gdzie Żurawie podejmować będą poznańskie Skorpiony. Gospodarze potrzebują zwycięstwa za trzy punkty, by […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka fazy zasadniczej 2. Ligi Żużlowej. Dwa z trzech spotkań pokaże Motowizja.

Najważniejsze spotkanie odbędzie się już w sobotę w Rzeszowie, gdzie Żurawie podejmować będą poznańskie Skorpiony. Gospodarze potrzebują zwycięstwa za trzy punkty, by realnie myśleć o fazie play-off. W Poznaniu jednak przegrali w maju 34:56, a goście w przypadku wygranej awansują na piąte miejsce, które jest dla nich kwestią honoru w tym kolejnym niezbyt udanym sezonie. Obie drużyny pojadą w tym meczu w najsilniejszym zestawieniu – u gospodarzy zamelduje się m.in. Sam Masters, u gości natomiast obok Kevina Wölberta zobaczymy Matiasa Nielsena i Jonasa Seifert-Salka, a spodziewać się należy także Rafała Karczmarza jako „gościa” pod numerem 9.

Ewentualna wygrana z bonusem Żurawi da im punkt przewagi nad Optibet Lokomotivem Daugavpils. Łotysze będą zatem musieli w takim wypadku pokonać lidera tabeli 2. Ligi Żużlowej, Kolejarza Opole. Trener Kokins ponownie awizował krajowy skład, który przed tygodniem w Rawiczu długo stawiał opór naszpikowanej juniorami leszczyńskiej Unii ekipie z Rawicza. Czy jednak tacy zawodnicy jak Kostigovs, który będzie miał za sobą start w Grand Prix Challenge, albo Gusts czy Kolodinskis wystarczą do pokonania m.in. Jacoba Thorssella, Kamila Brzozowskiego czy Andrieja Kudriaszowa?

Niestety, tego ciekawie zapowiadającego się spotkania nie zobaczymy w telewizji – o 12:00 kamery zagoszczą bowiem na stadionie w Landshut, gdzie Diabły podejmować będą rawickie Niedźwiadki. Ponieważ w niedzielę w PGE Ekstralidze pojedzie FOGO Unia Leszno, Kolejarz nie może liczyć na występ Krzysztofa Sadurskiego i Damiana Ratajczaka. Z pewnością utrudni im to walkę o pierwsze miejsce w tabeli, na które mogliby liczyć w przypadku porażki opolskiego „imiennika”. Tymczasem Devils mają już zapewniony występ w fazie play-off i „na luzie” mogą przystąpić do finiszu fazy zasadniczej z Kaiem Huckenbeckiem czy Dimitrim Bergé w składzie.

SOBOTA – 21 SIERPNIA 2021

13:45 2. liga żużlowa – 14. kolejka: STUDIO 


14:00 2. liga żużlowa – 14. kolejka: 7R STOLARO STAL RZESZÓW – SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ 

NIEDZIELA – 22 SIERPNIA 2021

11:45 2. liga żużlowa – 14. kolejka: STUDIO 


12:00 2. liga żużlowa – 14. kolejka: TRANS MF LANDSHUT DEVILS – METALIKA RECYKLING KOLEJARZ RAWICZ

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.