Ostatnia kolejka Mistrzostw Świata U-20 w TVP Sport HD i TVP1 HD

W ostatniej kolejce Mistrzostw Świata U-20 dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć w grupach. Nas interesuje przede wszystkim „polska grupa” i środowy pojedynek Polski z Senegalem. Jednak w innych grupach rywalizacja o awans do 1/8 finałów zapowiada się równie pasjonująco. W środę […]

W ostatniej kolejce Mistrzostw Świata U-20 dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć w grupach. Nas interesuje przede wszystkim „polska grupa” i środowy pojedynek Polski z Senegalem. Jednak w innych grupach rywalizacja o awans do 1/8 finałów zapowiada się równie pasjonująco.

W środę zostaną rozegrane spotkania grup A i B. Przede wszystkim najważniejszym spotkaniem dnia będzie dla nas pojedynek Polski z Senegalem. Polacy po wysokim zwycięstwie z Tahiti w poprzednim spotkaniu przybliżyli się do awansu do 1/8 finałów nawet z trzeciego miejsca, ale w ostatniej kolejce zagrają z liderującą w tabeli reprezentacją Senegalu, która odniosła wyraźne zwycięstwa w dwóch pierwszych spotkaniach. Drużyna z „Czarnego Lądu” ma już zapewniony awans do kolejnej fazy, więc może trochę odpuścić ostatnie grupowe spotkanie, jednak jeśli „Biało-czerwoni” zagrają tak jak w poprzednich dwóch spotkaniach, nie mają co liczyć na zwycięstwo. W drugim spotkaniu tej grupy Kolumbia bezsprzecznie wygra z Tahiti, więc do zajęcia pierwszych dwóch miejsc potrzebnych jest sześć punktów.

W grupie B awans do 1/8 finałów zapewnili sobie już Włosi. W ostatniej kolejce Drużyna z Południa Europy zagra o pierwsze miejsce w tabeli z Japonią, która ma na swoim koncie zwycięstwo i remis. Japończycy chyba trochę niespodziewanie są nad dwoma wydawało się lepszymi drużynami z obu Ameryk. O ewentualny awans w bezpośrednim spotkaniu powalczą także reprezentacje Ekwadoru i Meksyku. Ekipa z Ameryki Południowej jest aktualnym mistrzem kontynentu w tej klasyfikacji wiekowej i niespodziewanie zajmuje dopiero trzecie miejsce z zaledwie jednym remisem. Jednak rozgrywki są jeszcze do uratowania, wystarczy wygrać ze słabo spisującym się Meksykiem.

Następnego dnia swoje ostatnie mecze zagrają grupy C i D. W grupie C praktycznie wszystko jest już jasne. O pierwsze miejsce w Łodzi zagrają reprezentacje Nowej Zelandii i Urugwaju, które mają na swoim koncie komplet zwycięstw. Trochę niespodziewanie zespół z Oceanii zdominował rywalizację w tej grupie, ale w bezpośrednim meczu przekonamy się, czy sprostają naprawdę silnemu przeciwnikowi. O ewentualny awans z trzeciego miejsca w Lublinie powalczą zespoły Norwegii i Hondurasu, ale dużo większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu ma zespół ze Skandynawii.

W grupie D również niespodziewanie prym wiedzie Ukraina, która zgromadziła komplet „oczek”. W poprzednim spotkaniu Ukraińcy wymęczyli jednobramkowe zwycięstwo z Katarem, co zapewniło im awans. W ostatniej kolejce zagrają  w Bielsku-Białej z Nigerią, która zawsze dominowała młodzieżowe rozgrywki, tym razem jednak musiała uznać wyższość Stanów Zjednoczonych, przez co nie może przegrać czwartkowego spotkania z Ukrainą. W drugim spotkaniu w Tychach Stany Zjednoczone podejmą Katar i tutaj dużo większe szanse daje się reprezentacji z Ameryki Północnej.

W piątek kolejną szansę na pokazanie się dostaną następcy aktualnych mistrzów Świata, czyli Francuzi. „Trójkolorowi” prawdopodobnie zdominują rywalizację w tej grupie, a w ostatniej kolejce zmierzą się w Gdyni z Mali, które również nieźle się spisuje w rozgrywkach młodzieżowych. W drugim spotkaniu w Bydgoszczy głodna sukcesu Arabia Saudyjska podejmie Panamę.

Na koniec fazy grupowej dojdzie do korespondencyjnych starć kandydatów do tytułu mistrzowskiego. Widowiskowo grająca Argentyna w Tychach podejmie Koreę Południową, natomiast Portugalia zagra w Bielsku-Białej z Republiką Południowej Afryki. Tutaj kandydatów do wyjścia z grupy jest bezsprzecznie dwóch, ale mają oni apetyt na zdecydowanie większy sukces.

ŚRODA – 29 MAJA 2019

17:55 Mistrzostwa Świata U20, Bydgoszcz – grupa B: WŁOCHY – JAPONIA na żywo
*(od 19:00 w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Szymon Borczuch – Marcin Żewłakow
17:55 Mistrzostwa Świata U20, Gdynia – grupa B: EKWADOR – MEKSYK na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski

18:40 Mistrzostwa Świata U20: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Jacek Kurowski

20:15 Mistrzostwa Świata U20, Łódź – grupa A: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl
Studio: Rafał Patyra – Tomasz Kłos (z Łodzi)
Reporter: Kacper Tomczyk

20:20 Mistrzostwa Świata U20, Łódź – grupa A: SENEGAL – POLSKA na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański – Rafał Ulatowski (z Łodzi)
20:25 Mistrzostwa Świata U20, Lublin – grupa A: KOLUMBIA – TAHITI na żywo
sport.tvp.pl

CZWARTEK – 30 MAJA 2019

12:30 Mistrzostwa Świata U20: PODSUMOWANIE MECZÓW REPREZENTACJI POLSKI 
TVP Sport HD

17:55 Mistrzostwa Świata U20, Lublin – grupa C: NORWEGIA – HONDURAS na żywo
*(od 19:00 w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Aleksander Roj

17:55 Mistrzostwa Świata U20, Łódź – grupa C: NOWA ZELANDIA – URUGWAJ na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Tomasz Jasina

18:40 Mistrzostwa Świata U20: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Jacek Kurowski

20:10 Mistrzostwa Świata U20, Łódź – grupa D: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Jacek Kurowski – Marcin Żewłakow, Marek Jóźwiak
Reporter: Olga Rybicka

20:20 Mistrzostwa Świata U20, Bielsko-Biała – grupa D: NIGERIA – UKRAINA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Komentarz: Sławomir Kwiatkowski – Maciej Szczęsny (z Bielska-Białej)

20:25 Mistrzostwa Świata U20, Tychy – grupa D: USA – KATAR na żywo
*(o 23:25  w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD
Komentarz: Hubert Bugaj

PIĄTEK – 31 MAJA 2019

17:35 Mistrzostwa Świata U20, Gdynia – grupa E: WSTĘP DO MECZU na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:55 Mistrzostwa Świata U20, Gdynia – grupa E: MALI – FRANCJA na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:55 Mistrzostwa Świata U20, Bydgoszcz – grupa E: ARABIA SAUDYJSKA – PANAMA na żywo
sport.tvp.pl

20:25 Mistrzostwa Świata U20, Tychy – grupa F: KOREA POŁUDNIOWA – ARGENTYNA na żywo
sport.tvp.pl

20:25 Mistrzostwa Świata U20, Bielsko-Biała – grupa F: RPA – PORTUGALIA na żywo
sport.tvp.pl

About 0a60d0xx