Ostatnia kolejka przed przerwą na kadrę!

W ostatnich tygodniach rozgrywki Ekstraklasy gwarantują kibicom niesamowite emocje. Praktycznie co tydzień mamy do czynienia z przetasowaniami na szczycie ligowej tabeli. 2 tygodnie temu liderem był Lech Poznań, następnie miejsce na tronie przejęła Pogoń Szczecin, a teraz siedzą tam zawodnicy Rakowa Częstochowa. Jak zakończy się ostatnia kolejka przed reprezentacyjną przerwą?

Zapowiedź weekendu na boiskach Ekstraklasy

W najbliższy weekend dojdzie do kilku ciekawych rywalizacji. Na pierwszy ogień idzie spotkanie Pogoni Szczecin, która na swoim boisku podejmie Wisłę Kraków. Oba te zespoły pechowo zakończyły swoje ostatnie mecze ligowe, ponieważ straciły gole w doliczonym czasie gry. Portowcy prowadzili na wyjeździe z Cracovią, natomiast Wisła Kraków przed własną publicznością wygrywała z Lechem Poznań. Ostatecznie obie te rywalizacje zakończyły się podziałem punktów.

Wydaje się, że trudne zadanie do wykonania będą mieli również piłkarze Rakowa Częstochowa. Aktualny lider tabeli na swoim boisku podejmie Legię Warszawa. Zakłady bukmacherskie po raz pierwszy w tym sezoniespodziewają się porażki Wojskowych, co jest momentem przełomowym. Mimo wszystko warto wziąć pod uwagę fakt, że Legia Warszawa w ostatnich tygodniach znacząco się poprawiła i nie przegrała żadnego z 3 ostatnich meczów wyjazdowych.

Z grona będącego na szczycie tabeli, prawdopodobnie najłatwiejsze zadanie będą mieli piłkarze Lecha Poznań. Kolejorz od początku rundy wiosennej nie zachwyca, jednak tym razem zagra przed własną publicznością, co powinno być zdecydowaną przewagą tego zespołu. Podopieczni Macieja Skorży w ostatniej kolejce zaledwie zremisowali w Krakowie, dlatego też nie ma wątpliwości, że tym razem muszą zagrać o pełną pulę. Jagiellonia Białystok od czasu zmiany trenera nie prezentuje się najlepiej. Mowa o zespole, który nie wygrał żadnego z 4 ostatnich rozegranych meczów, a dodatkowo w rundzie wiosennej ma tylko jedno zwycięstwo na koncie. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zapowiadało się podobnie, natomiast zwycięsko, ku zaskoczeniu zakładów bukmacherskich wyszli z niego piłkarze z Białegostoku.

Statystyki:

-Lech Poznań zaledwie zremisował z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce.

-Pogoń Szczecin w poprzedniej serii gier straciła punkty na wyjeździe z Cracovią.

-Wisła Płock w minionej serii gier wygrała dopiero 2 spotkanie w tym sezonie na wyjeździe.

-Najmniej bramek w Ekstraklasie stracił do tej pory Lech Poznań.

-Kolejorz może się również pochwalić największą liczbą zdobytych goli.

Zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę

W ofercie zakładów bukmacherskich na najbliższy weekend nie brakuje ciekawych propozycji. Na pierwszy ogień idzie rywalizacja Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Na stadionie przy ul. przy Bułgarskiej będzie ponad 30000 kibiców, co powinno stanowić olbrzymią przewagę dla gospodarzy. Wydaje mi się, że typem z oferty zakładów sportowych, które warto będzie obserwować, jest propozycja z zakładem na Lecha Poznań.

Jeśli chodzi o spotkanie Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa, to tutaj zadanie gospodarzy może być trochę trudniejsze. Wojskowi w ostatnich tygodniach pokazują, że nie należy ich skreślać, dlatego też moją sugestią w tej rywalizacji z oferty zakładów bukmacherskich będzie typ na bramkę z obu stron. Takim rezultatem zakończyły się 3 ostatnie rywalizacje pomiędzy tymi drużynami na obiektach Rakowa.

Spotkania Ekstraklasy obejrzysz na stronie Canal+!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95