Ostatnia kolejka rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy w TSG FM

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy. W środę dowiemy się które zespoły znajdą się w górnej, a które w dolnej połowie tabeli. Emocji na pewno nie zabraknie. Szczególnie ciekawie pod tym względem zapowiadają się mecze Lechii Gdańsk i […]

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy. W środę dowiemy się które zespoły znajdą się w górnej, a które w dolnej połowie tabeli. Emocji na pewno nie zabraknie. Szczególnie ciekawie pod tym względem zapowiadają się mecze Lechii Gdańsk i Górnika Zabrze. Kluby te walczą bowiem o utrzymanie się w najlepszej ósemce. Transmisje wszystkich spotkań 30.kolejki T-Mobile Ekstraklasy na naszej antenie. Studio startuje o 20:15.

KORONA KIELCE – LECHIA GDAŃSK
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Zawodnicy Korony Kielce walczą jedynie o powiększenie przewagi nad drużynami z dolnych miejsc tabeli. Lechia natomiast może zmniejszyć stratę dzielącą do drużyn liderujących w T-mobile Ekstraklasie, a tym samym osiągnąć lepszą pozycję wyjściową w walce o tytuł mistrza Polski. W ostatnich meczach Gdańszczanie potrafili wygrywać jedynie na obiekcie PGE Arena a ostatnią drużyną która ograła ich na pomorzu i skasowała komplet punktów była właśnie Korona. Czy Gdańszczanie zrewanżują się Kielczanom i przełamią złą passę meczów wyjazdowych? Jest przecież o co grać.

GÓRNIK ZABRZE – ZAWISZA BYDGOSZCZ
Na zakończenie fazy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy do Zabrza, na spotkanie przy ulicy Roosvelta przyjedzie Zawisza Bydgoszcz. Choć w tej chwili gospodarze znajdują się na miejscu premiującym do awansu do grupy mistrzowskiej, czują na plecach gorący oddech ścigającego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zabrzanie mają łatwiejszego przeciwnika, ale nie można się spodziewać, że wygrają w cuglach. Po serii zwycięskich meczów Zawisza zanotował dwie wysokie porażki – z Legią Warszawa (0:2) oraz Cracovią (0:3) sytuacja Bydgoszczan dalej nie jest godna pozazdroszczenia i gdyby nie fakt, że po tej kolejce punkty zostaną podzielone, jeden spadkowicz byłby bardzo prawdopodobny. A jednak czeka nas spotkanie drużyn walczących o dwa odmienne cele, ale na pewno ze sporymi emocjami.

CRACOVIA – PGE GKS BEŁCHATÓW
Bardzo słabo radząca sobie wiosną ekipa PGE GKS-u Bełchatów jedzie do Krakowa, aby rozegrać mecz z miejscową Cracovią. W tym roku Bełchatowianie radzą sobie fatalnie, przegrywając wszystkie cztery mecze. Najbliższa konfrontacja będzie okazją do przerwania tej fatalnej passy. Krakowianie zaś na swoim stadionie dobre wyniki przeplatają ze słabymi. Faworytem tego meczu są miejscowi, ale Bełchatowianie na pewno będą chcieli przerwać złą serię.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – RUCH CHORZÓW
Oba zespoły są już pewne tego, w której części tabeli znajdą się po podziale punktów. Jednak każdy punkt jest cenny. Jagiellonia, plasująca się na trzeciej pozycji w lidze, walczy o europejskie puchary, z kolei Ruch Chorzów, również trzeci, tyle że od końca tabeli, o utrzymanie. Co ciekawe w ostatnich kolejkach to piłkarze ze Śląska spisują się lepiej. Ruch przegrał tylko raz w ostatnich ośmiu spotkaniach, co sprawia że „Niebiescy” odbili się nieco od dnia tabeli. Jagiellonia gra za to w kratkę. Ten mecz zapowiada się więc bardzo ciekawie. Na pewno rywalizacja o jak najwyższy wynik punktowy przed rundą finałową przysporzy sporo emocji.