Ostatnia runda eliminacji do Ligi Mistrzów na antenach Polsatu Sport Premium

W rundzie play-off eliminacji do Ligi Mistrzów do walki o ostatnie sześć miejsc stanie dwanaście uznanych europejskich marek. Czego możemy spodziewać się po tych meczach?

WTOREK – 17 SIERPNIA

AS MONACO – SZACHTAR DONIECK

Mecz Monaco z Szachtarem jest jedynym pojedynkiem kwalifikacyjnej fazy play-off, w której zmierzą się ze sobą byli triumfatorzy europejskich pucharów. Monaco sięgnęło bowiem po Ligę Mistrzów w 2004 roku, natomiast Szachtar w 2009 wygrał Puchar Uefa, czyli obecny odpowiednik Ligi Europy. Zarówno piłkarze z księstwa Monako, jak i gracze z Doniecka wygrali swoje dwa wcześniejsze spotkania. Zespół z Francji ograł Spartę Praga, natomiast Szachtar odprawił z kwitkiem belgijski Genk.

SHERIFF TYRASPOL – DINAMO ZAGRZEB

Sprawca jednej z największych niespodzianek III rundy kwalifikacji, czyli Sheriff Tyraspol po wyeliminowaniu Crveny Zvezdy Belgrad zmierzy się z inną bałkańską siłą, a mianowicie ekipą Dinama Zagrzeb. Zarówno mistrzowie Mołdawii, jak i Chorwacji musieli przebijać się przez 3 rundy eliminacji. Mołdawianie ograli Teutę Durres, Alaszkert Erywań oraz wcześniej wspomnianą Crvenę. Gracze z Zagrzebia ograli natomiast Valur Reykjavik, Omonię Nikozja oraz Legię Warszawa. Sheriff Tyraspol stoi przed szansą debiutu w Lidze Mistrzów. Od piłkarskiego raju dzieli ich bowiem jedynie dwumecz z mistrzem Chorwacji.

RED BULL SALZBURG – BRONDBY IF

Red Bull Salzburg dotychczas grywał bardziej na poziomie Ligi Europy, jednak dwa ostatnie sezony spędził w Champions League. Ekipa Brondby IF na europejską piłkę czeka aż od sezonu 2005/06. Wiadomo, że w tym sezonie zagrają co najmniej w Lidze Europy, jednak apetyty w Danii są większe. Brondby może powrócić do Ligi Mistrzów po 22 latach!

ŚRODA – 18 SIERPNIA

BENFICA LIZBONA – PSV EINDHOVEN

To bez wątpienia jedno z najbardziej elektryzujących spotkań ostatniej rundy kwalifikacji. Benfica Lizbona po roku przerwy od Ligi Mistrzów znów chce usłyszeć słynne The Champions„. PSV Eidnhoven na Ligę Mistrzów czeka już dwa sezony. Trudno w to uwierzyć, ale w sezonie 1987/88 obie ekipy mierzyły się ze sobą w finale tychże rozgrywek (wtedy triumfowało PSV) a dziś spotykają się zaledwie w eliminacjach.

MALMO FF – ŁUDOGOREC RAZGRAD

Obie ekipy mają za sobą trudne przeprawy w III rundzie kwalifikacji. Mistrz Szwecji wyeliminował bowiem ekipę Glasgow Rangers, natomiast Łudogorec ograł grecki Olympiakos Pireus. Szwedzi na Ligę Mistrzów czekają od pięciu sezonów. W Razgradzie mija właśnie cztery lata od ostatniego meczu w Champions League.

YOUNG BOYS BERNO – FERENCVAROS BUDAPESZT

Young Boys Berno w zeszłym sezonie osiągnęło swój największy międzynarodowy sukces. Gracze ze Szwajcarii doszli bowiem do 1/8 fianłu Ligi Europy. Większe sukcesy na arenie międzynarodowej ma oczywiście zespół z Węgier. Ekipa Obecna ekipa Ferencvaros chciałaby nawiązać do sukcesów z lat 60 i 70-tych ubiegłego wieku. Kolejny udział w Lidze Mistrzów byłby na to dobrą bazą.

WTOREK – 17 SIERPNIA

19:00 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: STUDIO na żywo
*(również o 22:50)


20:15 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:15
Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:50
Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: AS MONACO – SZACHTAR DONIECK na żywo

Komentarz w Radio Gol 3: Marceli Korytek

20:50
Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: SHERIFF TYRASPOL – GNK DINAMO ZAGRZEB na żywo


20:50 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: FC SALZBURG – BRONDBY IF na żywo


23:30Magazyn LIGI MISTRZÓW UEFA

ŚRODA – 18 SIERPNIA

19:00 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: STUDIO na żywo
*(również o 22:50)


20:15 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:15 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:50 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: SL BENFICA – PSV EINDHOVEN na żywo

Komentarz w Radio Gol 2: Marceli Korytek, Antoni Borkowski

20:50 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: BSC YOUNG BOYS – FERENCVAROSI TC na żywo


20:50 Liga Mistrzów UEFA – 4. runda kwalifikacji: MALMÖ FF – ŁUDOGOREC RAZGRAD na żywo


23:30 Magazyn LIGI MISTRZÓW UEFA