Ostatnia szansa Mateusza Masternaka. Mnóstwo boksu na żywo w ten weekend

Już w najbliższą sobotę najważniejszą walkę w dotychczasowej karierze stoczy Mateusz Masternak. Stawką będzie być albo nie być w poważnym bokserskim biznesie. Porażka strąca Polaka w ciemną nicość, z kolei zwycięstwo otworzy mu wrota do walki o mistrzostwo świata. Transmisja […]

Już w najbliższą sobotę najważniejszą walkę w dotychczasowej karierze stoczy Mateusz Masternak. Stawką będzie być albo nie być w poważnym bokserskim biznesie. Porażka strąca Polaka w ciemną nicość, z kolei zwycięstwo otworzy mu wrota do walki o mistrzostwo świata. Transmisja z tej walki w TVP Sport. Jednak to nie jedyne pięściarskie propozycje, które oferują w tym tygodniu polskie telewizje.

Gala w Londynie to cała masa świetnych walk, jednak sportowy oddział Telewizji Publicznej pokaże tylko trzy z nich. Wszystko rozpocznie wspomniana już batalia z udziałem „Mastera”. Jego przeciwnikiem będzie Tony Bellew, który w wadze cruiser stoczy dopiero drugi pojedynek. Jednak to Brytyjczyk jest uważany za zdecydowanego faworyta wśród bukmacherów. Wydaje się, że na wyrost, bowiem w niewielu elementach przewyższa on polskiego pięściarza. Warto jednak odnotować, że pojedynek odbywać się będzie właśnie na ziemi Bellew, co może mieć swoje konsekwencje na kartach sędziów punktowych. Miejmy jednak nadzieję, że Mateusz znokautuje Tony’ego i nie pozostawi wątpliwości, kto jest lepszym bokserem. Po tym starciu na ring wyjdą Chris Eubank Jr i Gary O’Sullivan. Zdecydowanym faworytem w tej potyczce jest Brytyjczyk i trudno spodziewać się w tym pojedynku większych emocji. Tych nie powinno zabraknąć w walce wieczoru. Anthony Joshua versus Dillian Whyte to walka na którą czeka cały bokserski światek. Na papierze faworyt jest tylko jeden. Joshua rozjeżdża na razie swoich przeciwników niczym walec. Warto jednak zauważyć, że dotychczas walczył z zawodnikami, którzy nie chcieli zrobić mu krzywdy. Whyte może się postawić, co spowoduje, że sobotni pojedynek będzie prawdziwą weryfikacją najgorętszego prospekta wagi ciężkiej.

Nieco później, o 2.30 polskiego czasu, rozpocznie się gala w USA organizowana przez Ala Haymona. Dojdzie w niej do kilku ciekawych starć, głównie w „królewskiej” kategorii wagowej. Najbardziej pasjonująco zapowiada się bratobójcza batalia amerykańska, Dominic Breazeale versus Charles Martin. Eksperci i kibice widzą zdecydowanego faworyta w osobie tego drugiego pięściarza, jednak nie warto zapominać, że takie walki dwóch niesprawdzonych zawodników, toczą się swoimi torami. Zwycięzca tego starcia może już w następnym pojedynku powalczyć z Wiaczesławem Głazkowem o pas IBF w heavyweight. Wcześniej ostatnią szansę na poważne zaistnienie będzie miał Chris Arreola, który zmierzy się z młodym Travisem Kaufmannem. Choć na papierze, to ten bardziej doświadczony Amerykanin jest faworytem, to wydaje się, że jego rywal ma wszystko, żeby wygrać. Będzie ciekawie. Paradoksalnie najmniej interesująco zapowiada się main event gali, Omar Figueroa Jr kontra Antonio deMarco. Zdecydowanym faworytem potyczki jest bowiem Amerykanin, a zwycięstwo wypalonego Meksykanina byłoby sporego kalibru sensacją. Transmisja z tej gali w TVP Sport.

O kibicach boksu zawodowego nie zapomina Polsat. W nocy z piątku na sobotę będziemy mogli obejrzeć interesujący spektakl w którym w oddzielnych walkach wystąpią „Filipiński Błysk” Nonito Donaire oraz genialna perełka z Portoryko, Felix Verdejo. Ich rywale nie są co prawda zbyt wymagający, ale nockę warto zarwać dla podziwiania umiejętności tych dwóch genialnych szermierzy na pięści.

Z kolei w sobotę wieczorem będziemy świadkami gali w Ełku. Niestety, fightcard nie zapowiada się zbyt pasjonująco. Jedyną godną polecenia walką jest starcie Michala Syrowatki z Rafałem Jackiewiczem, jednak nie ma ukrywać, że porażka pierwszego z nich byłaby wielką sensacją. Podczas eventu będziemy mogli oglądać w akcji także Macieja Miszkinia i Dariusza Sęka, ale ich rywale są, delikatnie mówiąc, tragiczni.

pasek2

SOBOTA – 12 GRUDNIA 2015

04:00 Gala boksu zawodowego, San Juan, Portoryko: NONITO DONAIRE – CESAR JUAREZ na żywo
*(od 22:00 w Polsacie Sport HD)
Polsat Sport HD

20:30 Gala boksu zawodowego, Ełk, Polska: MICHAŁ SYROWATKA – RAFAŁ JACKIEWICZ na żywo
*(od 22:00 w Polsacie Sport, od 23:00 w Polsacie Sport News)
Polsat Sport Extra HD Polsat Sport HD  Polsat Sport News Ipla

21:25 Gala boksu zawodowego, Londyn, Wielka Brytania: MATEUSZ MASTERNAK – TONY BELLEW na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl

NIEDZIELA – 13 GRUDNIA 2015

02:30 Gala boksu zawodowego, San Antonio, USA: OMAR FIGUEROA JR – ANTONIO DeMARCO na żywo
TVP-Sport-HD sport.tvp.pl
pasek2

About 0a60d0xx