Ostatnia szansa na minima – lekkoatletyczne MP w TVP Sport

Mistrzostwa Polski w Białymstoku będą ostatnią okazją dla naszych lekkoatletów na zdobycie minimów na mistrzostwa świata. Wśród zawodników, których na dzień dzisiejszy zabrakłoby w Londynie jest parę znanych nazwisk. Najgłośniejszą postacią na tej liście jest Ewa Swoboda. Nasza sprinterka wywalczyła […]

Mistrzostwa Polski w Białymstoku będą ostatnią okazją dla naszych lekkoatletów na zdobycie minimów na mistrzostwa świata. Wśród zawodników, których na dzień dzisiejszy zabrakłoby w Londynie jest parę znanych nazwisk.

Najgłośniejszą postacią na tej liście jest Ewa Swoboda. Nasza sprinterka wywalczyła wprawdzie złoto młodzieżowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy, ale wciąż brakuje jej nieco do pokonania bariery 11,26 s. To właśnie ten wynik da jej prawo startu na Stadionie Olimpijskim. Tradycyjnie na mistrzostwach Polski emocjonująco zapowiada się bieg na 800 m. Marcin Lewandowski tym razem zmierzyć się musi nie tylko z innymi biegaczami, na czele z Adamem Kszczotem, ale też z zegarem – jeśli wskaże wynik gorszy niż 1:45,60, do którego już zbliżał się w tym sezonie, w Londynie wystąpi jedynie na dystansie 1500 m.

Oprócz walki o minima oczywiście w Białymstoku rozegra się też rywalizacja o medale mistrzostw Polski. W niektórych konkurencjach mamy przecież parę gwiazd na międzynarodową skalę. Tak jest chociażby w rzucie młotem mężczyzn, gdzie o prym w kraju walczą Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, albo wśród dyskoboli, gdzie do Roberta Urbanka i Pawła Małachowskiego dołącza powoli Bartłomiej Stój, który po nieudanym występie w Bydgoszczy ma coś do udowodnienia sobie i kibicom.

Relacje z Białegostoku zaplanował TVP Sport. Transmisje przeprowadzone będą w sobotę i niedzielę.

SOBOTA – 22 LIPCA 2017

15:40 Mistrzostwa Polski, Bydgoszcz, Polska: ZAWODY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 23 LIPCA 2017

14:00 Mistrzostwa Polski, Białystok, Polska: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

14:10 
Mistrzostwa Polski, Białystok, Polska: DZIEŃ 2 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

17:00 
Mistrzostwa Polski, Białystok, Polska: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.