Ostatnie rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA w Polsacie Sport Premium oraz w TVP 1

Już w tym tygodniu poznamy komplet drużyn, które awansują do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA. Na razie pewne gry w 1/4 finału są FC Porto, BVB, PSG oraz Liverpool. Kto dołączy do tych zespołów? Transmisje wszystkich spotkań w Polsacie Sport Premium […]

Już w tym tygodniu poznamy komplet drużyn, które awansują do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA. Na razie pewne gry w 1/4 finału są FC Porto, BVB, PSG oraz Liverpool. Kto dołączy do tych zespołów? Transmisje wszystkich spotkań w Polsacie Sport Premium 1 i 2, a mecz Bayernu z Lazio także w TVP 1.

Real Madryt vs. Atalanta (1:0)
„Królewscy” po golu Mend’yego w 86. minucie wygrali w pierwszym pojedynku z Atalantą 1:0. Czy będą w stanie jednak utrzymać tę zaliczkę? Po raz ostatni przegrali oni pod koniec stycznia z Levante. Od tamtej pory mają na koncie sześć zwycięstw i dwa remisy. W sobotę wyrwali trzy punkty w rywalizacji z Elche. Decydującego gola strzelił Karim Benzema w 91. minucie. Goście pokonali w ostatnim meczu Spezię 3:1. Wcześniej przegrali z Interem Mediolan 0:1. Będzie im ciężko odrobić te straty na wyjeździe, ale to może być bardzo emocjonujące spotkanie.

Manchester City vs. B. M’gladbach (2:0)
Zawodnicy Pepa Guardioli mają bezpieczną przewagę dwóch bramek nad rywalami po pierwszym meczu. Manchester City pewnie zmierza po mistrzostwo Anglii. Są także głównym faworytem do zwycięstwa w Champions League. Co prawda przegrali 0:2 w derbach Manchesteru, ale szybko się podnieśli po tej porażce wygrywając wysoko z Southamptonem i z Fulham. Wydaje się mało prawdopodobne, aby „The Citizens” nie awansowali do ćwierćfinału LM, bowiem ich rywal ma za sobą fatalną serię. Ekipa Marco Rose nie potrafi wygrać od ośmiu spotkań i w Bundeslidze spadli już na dziesiątą lokatę. Mecz odbędzie się na Puskás Arénie w Budapeszcie.

Chelsea vs. Atletico Madryt (1:0)
„The Blues” są niepokonanym zespołem od połowy stycznia. W minioną sobotę zremisowali 0:0 z Leeds United. Mają jednobramkową przewagę z pierwszego spotkania. Chelsea trafiła w lutym na słabszy okres drużyny Diego Simeone, kiedy to przystępowali do meczu po przegranej z Levante. Była to ich wtedy pierwsza porażka w lidze od połowy grudnia. Ostatnio dwa razy wygrali i dwa razy zremisowali.  Poprzednie zwycięstwo „Rojiblancos” z Chelsea to półfinał Ligi Mistrzów w 2014 roku. Atletico na pewno łatwo się nie podda i liczymy na fantastyczne widowisko.

Bayern Monachium vs. Lazio (4:1)
Bawarczycy pokonali na Stadio Olimpico Lazio aż 4:1 i to spotkanie wydaje się zaledwie formalnością, zwłaszcza że ekipa Hansi Flicka notuje ostatnio same zwycięstwa. Jeśli Robert Lewandowski wyjdzie w pierwszym składzie to na pewno będzie liczył na podreperowanie swojego bilansu strzelonych goli w Lidze Mistrzów. Być może, że jednak trener da trochę odpocząć tym najlepszym zawodnikom. Goście po trzech porażkach z rzędu, w piątek w końcu wygrali z Crotone 3:2. Nie mają się jednak czym chwalić, bowiem ich przeciwnikiem był ostatni zespół Serie A.