Ostatnie zawody sezonu w kombinacji norweskiej w Eurosporcie

Nie w Schonach, a w Klingenthal rozegrane zostaną ostatnie zawody w sezonie 2020/2021 Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zmagania transmitować będzie Eurosport. Klingenthal było też areną ostatnich zawodów przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Pandemia spowodowała jednak odwołanie zawodów w Chinach […]

Nie w Schonach, a w Klingenthal rozegrane zostaną ostatnie zawody w sezonie 2020/2021 Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zmagania transmitować będzie Eurosport.

Klingenthal było też areną ostatnich zawodów przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Pandemia spowodowała jednak odwołanie zawodów w Chinach i Norwegii, zaś brak śniegu w Schonach sprowadził dwuboistów znów na Vogtland Arenę. Na początku lutego nie pojawił się tu Jarl Magnus Riiber, jednak mimo to nadal jest on liderem klasyfikacji generalnej. Pod jego obecność gospodarzom ciężej będzie jednak powtórzyć krajowe podium, jakie zdobyli Vinzenz Geiger, Fabian Rießle i Eric Frenzel.

Do grona faworytów należy też dodać Johannesa Lampartera, który do złota juniorskich mistrzostw świata dołożył tytuł w Oberstdorfie. Austriak wciąż jednak czeka na pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata, podobnie jak Ilkka Herola, również notujący w tym sezonie świetne wyniki.

SOBOTA – 20 MARCA 2021

10:50 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: KONKURS SKOKÓW 


14:30 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: BIEG NA 10 KM 

NIEDZIELA – 21 MARCA 2021

10:50 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: KONKURS SKOKÓW 

Komentarz: Paweł Ulbrych

14:45 Puchar Świata, Klingenthal, Niemcy: BIEG NA 10 KM 

Komentarz: Paweł Ulbrych

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.