Maratony w Paryżu i Amsterdamie w kanale Eurosport 1

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny z wielkich maratonów. Tym razem miłośnicy najbardziej wymagającego biegu lekkoatletycznego zawitają do Paryża. Ale to nie jedyny maraton jaki tego dnia odbędzie się na ulicach europejskich miast. Godzinę później, niż zawodnicy w Paryżu wystartują […]

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny z wielkich maratonów. Tym razem miłośnicy najbardziej wymagającego biegu lekkoatletycznego zawitają do Paryża. Ale to nie jedyny maraton jaki tego dnia odbędzie się na ulicach europejskich miast. Godzinę później, niż zawodnicy w Paryżu wystartują Ci w Amsterdamie. Transmisje z zawodów dostępne będą na kanale Eurosport 1.

Tegoroczna edycja paryskiego maratonu jest ograniczona do 37,000 uczestników. Maksymalna liczba jest osiągane prawie co roku – zazwyczaj już sześć miesięcy przed dniem maratonu. Przez całą trasę maratonu maratończycy podziwiają panoramę wspaniałego miasta z jego sławnymi miejscami. Bieg wyrusza spod Łuku Tryumfalnego i wiedzie w dół Pól Elizejskich. Trasa przechodzi przez kilka paryskich punktów orientacyjnych takich jak wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, i Bastylie. Większa część trasy biegnie wzdłuż brzegu spokojnie płynącej rzeki Sekwany.

W Amsterdamie na starcie 45. edycji maratonu stanie 31,000 biegaczy. Start i meta znajdują się na Stadionie Olimpijskim. Trasa przebiega pod Rijksmuseum i przez Vondelpark. W poprzednich edycjach wygrywali między innymi Lawrence Cherono, Daniel Wanjiru, Bernard Kipyego, czy trzy razy z rzędu Wilson Chebet. Ostatnim holenderskim zwycięzcą był w 1989 Gerard Nijboer.

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA 2021

08:45 SCHNEIDER ELECTRIC MARATHON DE PARIS 

11:30 TCS AMSTERDAM MARATHON 

About Andrzej Mościński