Pau Cubarsí: „To coś niewiarygodnego” po zwycięstwie 2:0 nad Francją – Hiszpania w finale MŚ 2026

FC Barcelona - Pau Cubarsi 3
fot. Maciej Rogowski Photo / shutterstock

Obrońca hiszpańskiej reprezentacji Pau Cubarsí skomentował awans do finału mistrzostw świata po wygranej 2:0 z Francją. Podkreślił wkład całego zespołu, dobrą formę przed turniejem oraz przekonanie, że Hiszpania poradzi sobie w decydującym meczu.

Słowa Pau Cubarsí po półfinale

Pau Cubarsí powiedział: „To coś niewiarygodnego. Wciąż nie potrafię tego do końca ogarnąć. W ostatnich miesiącach wykonaliśmy wspaniałą pracę. Przyjechaliśmy na ten turniej w świetnej formie. Jesteśmy prawdziwą rodziną. Teraz przed nami najtrudniejsze – finał. Jestem przekonany, że sobie poradzimy.”

Obrońca FC Barcelony zaznaczył, że sukces jest efektem wspólnej pracy całego zespołu, zarówno na boisku, jak i na treningach.

Obrona i atmosfera w drużynie

Cubarsí dodał: „Bardzo dobrze działamy w obronie. Ale wszyscy pomagają – tu i na treningach. Nawet ci, którzy siedzą na ławce rezerwowych. Taka rywalizacja w zespole wzmacnia każdego.”

Po zwycięstwie 2:0 Hiszpania przerwała obchody narodowego święta Francji i – według relacji z meczu – zakończyła erę Deschampsa jako selekcjonera reprezentacji Francji.

Przed finałem

W finale mistrzostw świata 2026 Hiszpania zmierzy się ze zwycięzcą meczu Argentyna – Anglia. Zespół przygotowuje się do finału, a zawodnicy podkreślają dobrą atmosferę i silną konkurencję kadrową.

Udostępnij w social mediach: