PDC Darts, bilard i snooker przez pięć lat w Viaplay

W sierpniu w Polsce ruszy platforma streamingowa Viaplay. NENT Group, do której należy serwis, poinformowało ostatnio o nabyciu kolejnych praw. O Viaplay zrobiło się głośno w Polsce, gdy Skandynawowie pozyskali prawa do pokazywania piłkarskiej Bundesligi i 2. Bundesligi do sezonu […]

W sierpniu w Polsce ruszy platforma streamingowa Viaplay. NENT Group, do której należy serwis, poinformowało ostatnio o nabyciu kolejnych praw.

O Viaplay zrobiło się głośno w Polsce, gdy Skandynawowie pozyskali prawa do pokazywania piłkarskiej Bundesligi i 2. Bundesligi do sezonu 2024/2025. Ostatnio przedłużyli je do sezonu 2028/2029. Ponadto do swojej oferty dołączyli Ligę Europy i Ligę Konferencji UEFA, afrykańskie eliminacje do mistrzostw świata w piłce nożnej 2022, a także kilka lig kobiecych – angielską, niemiecką, hiszpańską, włoską oraz duńską.

W czwartek NENT Group poinformowała o pozyskaniu praw do pokazywania Formuły 1 w latach 2023-2025 (do 2022 roku posiada je w Polsce Eleven Sports). Piątek z kolei przyniósł wiadomość o współpracy z firmą promotorską Barry’ego Hearna, Matchroom Sport. Pięcioletnia umowa obejmuje m.in. rozgrywki snookerowe (Champion of Champions i Championship League – do tej pory w TVP Sport), bilardowe czy darterskie. Lista praw dostępna TUTAJ.

Viaplay działa obecnie na rynkach skandynawskich oraz bałtyckich. Polska jest dziewiątym krajem, w którym usługa zostanie uruchomiona. Planowane jest także wkroczenie platformy jeszcze w tym roku na rynek amerykański oraz na pięć kolejnych do roku 2023.

 

źródło: NENT Group

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.