Pewne zwycięstwo Manchesteru United! Pierwsze trzy punkty

Manchester United pokonał Queens Park Rangers 4:0 (3:0) w jedynym niedzielnym meczu angielskiej Premier League. Popis gry w tym spotkaniu dał Argentyńczyk Angel Di Maria, który zdobył pierwszego gola dla Czerwonych Diabłów i miał udział w dwóch innych zdobytych przez […]

Manchester United pokonał Queens Park Rangers 4:0 (3:0) w jedynym niedzielnym meczu angielskiej Premier League. Popis gry w tym spotkaniu dał Argentyńczyk Angel Di Maria, który zdobył pierwszego gola dla Czerwonych Diabłów i miał udział w dwóch innych zdobytych przez gospodarzy. To pierwsze zwycięstwo ekipy z Old Trafford w bieżącym sezonie.

Ten sezon to kolejny falstart Manchesteru United, który mimo zmiany trenera prezentował podobny poziom jak w zeszłej kampanii za kadencji Davida Moyesa. Czerwone Diabły przegrały ze Swansea oraz zremisowali Sunderlandem oraz beniaminkiem z Burnley. Mecz z Queens Park Rangers miał powrócić United na dobre tory.

Od początku było widać dominację podopiecznych Louisa van Gaala. Dużo działo się pod polem karnym Rangersów, ale bramka padła dopiero w 24. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Angel di Maria, a piłka nabrała takiej rotacji, że wpadła do bramki Roberta Greena.

Na 2:0 już dwanaście minut później podwyższył Ander Herrera, który po akcji zainicjowanej przez Angela di Marię uderzył płasko obok słupka bramki drużyny Queens Park Rangers. Na przerwę zawodnicy z Londynu schodzili jednak z balastem trzech trafień. Znakomitą zespołową akcję United wykończył Wayne Rooney, który dostał podanie od strzelca drugiej bramki Andera Herrery, któremu przy tamtym trafieniu asystował… Rooney.

Po przerwie Manchester kontrolował przebieg spotkania i udokumentował to w 58. minucie meczu, gdy w polu karnym zaspał Rio Ferdinand, Angel Di Maria zagrał do Juana Maty, a ten pokonał Greena. To był nokaut Diabłów, którzy wreszcie zaliczyli dobre spotkanie i pewnie zgarnęli trzy oczka.