Piąta kolejka Ekstraligi kobiet w TVP Sport i transmisjach internetowych

Po raz pierwszy w tym sezonie cała kolejka Ekstraligi kobiet rozegrana zostanie jednego dnia. Jeden z sobotnich meczów pokaże TVP Sport, a pozostałe obejrzeć będzie można w transmisjach internetowych. Górnik Łęczna do tej pory zanotował tylko jedną porażkę – z […]

Po raz pierwszy w tym sezonie cała kolejka Ekstraligi kobiet rozegrana zostanie jednego dnia. Jeden z sobotnich meczów pokaże TVP Sport, a pozostałe obejrzeć będzie można w transmisjach internetowych.

Górnik Łęczna do tej pory zanotował tylko jedną porażkę – z AZS-em UJ Kraków. Śląsk natomiast zajmuje ostatnie miejsce w gronie drużyn, które zapisały na konto jakiekolwiek punkty – wrocławianki, które rok temu mogły uchodzić za rewelację Ekstraligi, choć na wiosnę były cieniem samych siebie, mają pełne prawo uważać, że za ich lokatę w tabeli odpowiada niekorzystny terminarz. Meczem w Łęcznej jednak zakończą serię spotkań z czołową czwórką sezonu 2020/2021 i do końca rundy jesiennej powinny się piąć w górę – tym bardziej że ich dotychczasowe przegrane były niewysokie. W Łęcznej natomiast na czołowe pozycje w drużynie wyrastają zawodniczki, które do tej pory były w cieniu Nikoli Karczewskiej czy Eweliny Kamczyk.

Na pierwsze punkty, a nawet pierwszą bramkę czeka AP Lotos Gdańsk. Będzie o nie ciężko w najbliższą sobotę – do Trójmiasta przyjedzie bowiem świetnie spisujący się w tym sezonie AZS UJ Kraków, którego silnym punktem jest strzegąca bramki Karolina Klabis, powołana przez Ninę Patalon do reprezentacji na nadchodzące mecze eliminacji mistrzostw świata. Przed tygodniem gdańszczanki uległy innej drużynie, która do tej pory miała zerowy dorobek punktowy – Sportisowi KKP Bydgoszcz. Również i ten zespół czeka trudny mecz wyjazdowy – w Koninie z Medykiem, który przed tygodniem w meczu na szczycie czwartej kolejki uległ 0:1 TME SMS-owi Łódź.

Lider tabeli najbliższy mecz zagra na wyjeździe przeciwko beniaminkowi z Bielska-Białej. Wydaje się, że nie tylko wysoka forma tych zawodniczek, które oglądaliśmy w dużym wymiarze w ostatnich tygodniach jest tym, co stawia wicemistrza kraju w pozycji faworyta. Dużo optymizmu budzi powrót do gry Pauliny Filipczak, która po zerwaniu więzadła w kolanie pauzowała całą rundę wiosenną, tracąc szansę na tytuł królowej strzelczyń Ekstraligi.

Trudne zadanie czeka też drugiego z beniaminków – Tarnovia uda się na stadion im. Jana Ciszewskiego na spotkanie z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Obrończynie tytułu również są niepokonane w bieżącej kampanii ligowej, choć mają do rozegrania zaległy mecz 2. kolejki na trudnym terenie w Krakowie. W starciu z Tarnovią Czarni są jednak zdecydowanym faworytem, nawet wobec ciężkich kontuzji Dżesiki Jaszek i Alicji Materek – według prognoz nie zobaczymy ich już na boisku w tym roku, a i występ podstawowej napastniczki drużyny z Sosnowca w rundzie wiosennej jest wątpliwy, biorąc pod uwagę że jest to jej druga kontuzja kolana w krótkim czasie (podobnie jak Filipczak, Jaszek pauzowała w rundzie wiosennej, pojawiając się na boisku tylko na kilka minut ostatniego meczu sezonu 2020/2021).

Do Katowic przyjedzie drużyna MKS-u Olimpii Szczecin – to zespół, który przez 90 minut meczu prezentuje się bardzo dobrze, także, a niektórzy powiedzieliby, że zwłaszcza w starciach z wysoko notowanymi rywalami, jednak styl gry nie przekłada się na punkty do ligowej tabeli – w efekcie pomimo pięciu strzelonych bramek w poprzednich czterech meczach Olimpia znajduje się w strefie spadkowej po zeszłotygodniowej wygranej Sportisu z Lotosem. GKS z kolei pomimo utraty Kingi Kozak i Zofii Buszewskiej trzyma się pewnie w środku tabeli, m.in. za sprawą Klaudii Maciążki i Nicoli Brzęczek, które stanowią o sile naszej kadry U19.

Aby przejść do transmisji na Youtube, kliknij logo na poniższej rozpisce.

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

11:25 Ekstraliga – 5. kolejka: AP LOTOS GDAŃSK – AZS UJ KRAKÓW
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLSjZvhXiwNIvpo4nMCTXFKAaxXdCWyDsWM2XpwUxQ=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj
Komentarz: Mateusz Wiech – Dawid Głodek (z Gdańska)

12:00 Ekstraliga – 5. kolejka: KKPK MEDYK POLOMARKET KONIN – SPORTIS KKP BYDGOSZCZ
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLStGcmZOXU9IvgftIQwIU7a_FGZKY999B9iR1Wh7w=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

12:00 Ekstraliga – 5. kolejka: GKS KATOWICE – MKS OLIMPIA SZCZECIN
https://yt3.ggpht.com/CTSiotYPbeoLus8Nw7HOFUhX8zRltElPXdO03vQQIjplyABxHbBNyECapFD4uU4IbzJ-0tPz=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

12:20 Ekstraliga – 5. kolejka: GÓRNIK ŁĘCZNA – ŚLĄSK WROCŁAW 

Komentarz: Szymon Borczuch – Joanna Tokarska (z Łęcznej)

13:00 Ekstraliga – 5. kolejka: KKS CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC – MKS TARNOVIA TARNÓW
https://yt3.ggpht.com/ytc/AKedOLSc-SAVGK846BskpWGsjcQXtP8qZhcWFB49WTX_=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.