Piąta kolejka Ligue 1 w TSG FM!

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do ligowej rzeczywistości, a we Francji trwa pogoń za PSG, które wygrało do tej pory wszystkie spotkania i rywale nie mogą sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów. Nadal wielką niewiadomą jest forma Olympique Marsylii, która zajmuje […]

Po przerwie reprezentacyjnej wracamy do ligowej rzeczywistości, a we Francji trwa pogoń za PSG, które wygrało do tej pory wszystkie spotkania i rywale nie mogą sobie pozwolić na stratę kolejnych punktów. Nadal wielką niewiadomą jest forma Olympique Marsylii, która zajmuje 15. miejsce w tabeli. TakSięGra FM na swoich kanałach zaprezentuje dwa spotkania.

PSG – Girondins Bordeaux
Mistrzowie Francji od początku rozgrywek narzucili mordercze tempo dla reszty stawki i pewnie przewodząc ligowej tabeli. Cztery zwycięstwa bez straty bramki to świetny bilans i rywalom bardzo trudno będzie ich dogonić, tym bardziej, że najpoważniejsi kandydaci do powstrzymania Paryżan, seryjnie gubią punkty. Bordeaux obecnie zajmuje miejsce dokładnie w samym środku tabeli Ligue 1 i do tej pory raz wygrało, dwa razy remisowało i raz przegrało. Willy Sagnol stoi przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ z różnych powodów nie będzie mógł skorzystać w tym meczu z siedmiu zawodników! W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się trzykrotnie i dwa razy wygrało PSG, a raz nieoczekiwanie przed własną publicznością wygrali „Żyrondyści”. Bordeaux wygrało w Paryżu po raz ostatni w 2010 roku i wydaje się mało prawdopodobne, aby w najbliższym meczu ta seria miała się zakończyć i remis będzie trzeba brać pod uwagę jako spora niespodzianka.

Statystyki meczowe

Olympique Marsylia – SC Bastia
Marsylczycy nie mogą zaliczyć początku rozgrywek do udanych, ponieważ wygrali tylko jeden mecz, a trzy przegrali. Kiedy wydawało się, że po wygranym meczu z Troyes OM powraca na właściwe tory, to porażka z Guingamp sprowadziła kibiców Marsylii na ziemię. Bastia bardzo dobrze wystartowała w nowy sezon i zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Motorem napędowym zespołu z Korsyki jest Floyd Ayite, który do tej pory strzelił dwa gole. W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie i w pierwszym meczu padł wynik remisowy, a na swoim stadionie pewnie wygrała Marsylia 3:0. Mimo ostatnich perturbacji i wielu niewiadomych za nieznacznego faworyta tej konfrontacji trzeba uznać OM, ale porażka tego zespołu nie będzie już taką niespodzianką jak jeszcze dwa tygodnie temu.

Statystyki meczowe

pasek2

PIĄTEK – 11 WRZEŚNIA 2015

20:25 Ligue 1 – 5. kolejka: PARIS SAINT-GERMAIN – GIRONDINS BORDEAUXna żywo
TSG FM2
Komentarz: Tomasz Górski, Dawid Cach

NIEDZIELA – 13 WRZEŚNIA 2015

20:55 Ligue 1 – 5. kolejka: OLYMPIQUE MARSYLIA – SC BASTIAna żywo
TSG FM
Komentarz: Artur Kwiatkowski, Dawid Cach
pasek2