„Piekło Północy” od startu do mety na antenie Eurosportu1

To będzie już 114. edycja legendarnego wyścigu Paryż-Roubaix. Rywalizacja rozpoczynająca się w podparyskim Compiegne i kończąca na welodromie w Roubaix po raz pierwszy w historii będzie transmitowana od początku do końca w Eurosporcie1. Trasa trzeciego w sezonie wyścigu pomnikowego liczy […]

To będzie już 114. edycja legendarnego wyścigu Paryż-Roubaix. Rywalizacja rozpoczynająca się w podparyskim Compiegne i kończąca na welodromie w Roubaix po raz pierwszy w historii będzie transmitowana od początku do końca w Eurosporcie1.

Trasa trzeciego w sezonie wyścigu pomnikowego liczy 257,5 kilometrów. Kolarze będą musieli pokonać 27 wymagający sektorów brukowych, numerowanych w kolejności odwrotnej od pokonywania. Każdy z sektorów oznaczony jest gwiazdkami, które świadczą o trudności odcinka. Ozdobą klasyku jest blisko 2,5 kilometrowe ściganie na liczącym pięć gwiazdek sektorze Lasek Arenberg. Najwyższą skalę trudności otrzymały również 3 kilometrowy Mons-en-Pévèle oraz znajdujący się około 20 kilometrów przed finiszem Le Carrefour de l’Arbre. Ostatnim sektorem „kocich łbów” będzie mieszczący się w finałowej miejscowości odcinek Roubaix. Jeżeli wyścigu nie ustawią bruki, to wszystko zadecyduje się na welodromie w Roubaix.

Wyścig odbędzie się bez zeszłorocznego zwycięzcy Niemca Johna Degenkolba, który po wypadku wciąż nie może wrócić do ścigania. Głównym faworytem do zwycięstwa jest triumfator Flandrii Peter Sagan. Po pierwszym w karierze wygranym monumencie Słowak ma wielki apetyt na kolejny sukces. Plany kolarza grupy Tinkoff może pokrzyżować trzykrotny zwycięzca „Królowej Klasyków” Fabian Cancellara (Trek). Do walki powinien się włączyć także Sep Vanmarcke (Lotto Jumbo), który w Tour de Flandres przegrał tylko z wyżej wymienionymi kolarzami. Cztery wygrane „Piekła Północy” na swoim koncie ma Tom Boonen, jednak Turbo Tom nie jest zaliczany do grona faworytów. Wśród ekspertów większe szanse na triumf mają inni kolarze Ettixu Niki Terpstra (wygrał Paryż-Roubaix w 2014 roku) oraz Zdenek Stybar. Duże szanse na przyzwoite występy mają także Alexander Kristoff (Katiusza), Andre Greipel (Lotto Soudal), Luke Rowe (Sky) czy Sylvain Chavanel (Direct Energie). Możemy spodziewać się również jakiejś niespodzianki. Jej nie sprawią Polacy, ponieważ żaden z reprezentantów naszego kraju w Paryż-Roubaix nie wystartuje.

pasek2

NIEDZIELA – 10 KWIETNIA 2016

10:15 Paryż-Roubaix, Francja: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HD Eurosport Player
Komentarz: Tomasz Jaroński, Adam Probosz, Dariusz Baranowski
pasek2

About 0a60d0xx