Pierwsza ligowa porażka Barcelony, Osasuna – Barcelona 4:2 – skrót meczu [WIDEO]

FC Barcelona | Flaga

Barcelona doznała pierwszej ligowej porażki w bieżącym sezonie. W meczu 8. kolejki La Liga EA Sports Duma Katalonii uległa Osasunie 2:4.

Podopieczni Hansiego Flicka w lidze do tej pory radzili sobie świetnie, bo wygrali wszystkie możliwe mecze. Dziś cel był podobny, a rywalem Blaugrany była Osasuna. Gospodarze od samego początku potrafili przeciwstawić się Dumie Katalonii i w 19. minucie objęli prowadzenie po bramce Ante Budimira.

Chwilę później sensacyjnie było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bryan Zaragoza, który w dziecinny sposób ograł Inakiego Penę.

Do przerwy Osasuna pewnie prowadziła 2:0, a Barcelona była pod dużą ścianą. Duma Katalonii świetnie jednak zaczęła drugą połowę, bo udało się jej złapać kontakt za sprawą Pau Victora.

Drużyna Flicka nie potrafiła jednak pójść za ciosem, a gospodarze wciąż byli groźni. Po jednej z akcji Osasuna otrzymała rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Budimir, który tym samym zdobył dziś drugiego gola.

Barcelona miała jeszcze nadzieję na odwrócenie losów tej rywalizacji, ale w 85. minucie wszystko było już rozstrzygnięte, bo gola na 4:1 strzelił Abel Bretones. Na otarcie łez w 89. minucie pięknym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Lamine Yamal, ale to trafienie ostatecznie nic Dumie Katalonii nie dało. Osasuna wygrała 4:2 i zgarnęła trzy oczka.