Pierwszoligowiec bez szans: Stal Rzeszów 0:3 Pogoń Szczecin – skrót meczu

Pogoń Szczecin to drużyna, która zapewne ze względu na przebieg ostatniego finału Pucharu Polski, kiedy to ostatnie sekundy rywalizacji odebrały jej zwycięstwo w całym turnieju, szczególnie pragnie się zrewanżować i powalczyć o triumf. Można powiedzieć, że pierwszy krok w tym kierunku został wykonany – ekstraklasowicz pokonał Stal Rzeszów 3:0.

To było ciężkie 30 minut dla ekipy z województwa podkarpackiego. Już w 24. minucie, Pogoń na prowadzenie wyprowadził Rafał Kurzawa. W oczekiwaniu na kolejne trafienia, kibice musieli się co prawda wykazać pewną cierpliwością, jednak końcówka meczu potwierdziła przewagę faworytów. W 71. minucie prowadzenie podwyższył Koulouris, a z „dubletu asyst” cieszył się Kamil Grosicki, natomiast chwilę przed końcem podstawowego czasu, coś od siebie postanowił dołożyć Bichakhchyan. Oznacza to, że Stal kończy swoją przygodę w rozgrywkach na 1/32 finału, a podopieczni Roberta Kolendowicza mogą wyczekiwać już kolejnego meczu. Trzybramkowe zwycięstwo to coś, co z pewnością doda im pewności siebie.