Pierwszy test kadry Heynena. Mecz z Niemcami w Polsacie Sport

W sobotę, 25 maja Reprezentacja Polski siatkarzy prowadzona przez Vitala Heynena zagra towarzysko z Niemcami. Będzie to sprawdzian przed rozpoczynającą się w przyszły piątek Ligą Narodów. Transmisja w Polsacie Sport. Polacy sobotnim meczem w Gliwicach zainaugurują sezon reprezentacyjny 2019. Dla […]

W sobotę, 25 maja Reprezentacja Polski siatkarzy prowadzona przez Vitala Heynena zagra towarzysko z Niemcami. Będzie to sprawdzian przed rozpoczynającą się w przyszły piątek Ligą Narodów. Transmisja w Polsacie Sport.

Polacy sobotnim meczem w Gliwicach zainaugurują sezon reprezentacyjny 2019. Dla Biało-czerwonych będzie on niezwykle ważny, ale również wymagający. Zespół Vitala Heynena czeka przede wszystkim turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijski, który wszyscy wskazują jako najważniejszą imprezę w tym roku. Jednak oprócz eliminacji olimpijskich, czeka ich również Liga Narodów, którą rozpoczną już w najbliższy piątek turniejem w Katowicach, Mistrzostwa Europy, gdzie udało się uniknąć największych rywali, a mecze rozgrywać będą w Holandii, a także Puchar Świata w Japonii, który rozpocznie się zaledwie dwa dni po europejskim czempionacie. Z powodu takiego natłoku gier możemy spodziewać się bardzo licznej grupy zawodników, których będziemy oglądać w reprezentacyjnej koszulce. Z kolei Niemcy mają o dwie imprezy mniej, ponieważ nie zagrają w interkontynentalnych kwalifikacjach Igrzysk oraz nie czeka ich październikowy wylot do Japonii. Nasi zachodni sąsiedzi Ligę Narodów rozpoczną na dalekim wschodzie – w Chinach. Niemcy nie mieli też szczęścia w losowaniu siatkarskiego Euro, ponieważ zmierzą się w grupie z Belgami, którzy przed rokiem zamknęli im drogę na Mundial oraz Serbią. To właśnie wrześniowa impreza powinna być dla nich punktem docelowym w tym roku.

SOBOTA – 25 MAJA 2019

15:30 Mecz Towarzyski: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
Mecz Towarzyski: POLSKA – NIEMCY na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

19:00 
Mecz Towarzyski: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)