Pierwszy tydzień Cavaliada Winter Tour w TVP Sport

W związku z pandemią w okrojonym kształcie powraca zimowe święto fanów jeździectwo w Polsce – Cavaliada. Najważniejsze konkursy pierwszego tygodnia zmagań w Poznaniu pokaże TVP Sport. W tym sezonie rywalizacja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się nie w listopadzie, […]

W związku z pandemią w okrojonym kształcie powraca zimowe święto fanów jeździectwo w Polsce – Cavaliada. Najważniejsze konkursy pierwszego tygodnia zmagań w Poznaniu pokaże TVP Sport.

W tym sezonie rywalizacja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się nie w listopadzie, a w lutym, w dodatku bez udziału publiczności. Główna dyscyplina Cavaliady, czyli skoki przez przeszkody, nabywa jeszcze silniejszej pozycji wobec braku rywalizacji w ujeżdżeniu czy WKKW. W pierwszym tygodniu nie są zaplanowane też konkursy powożenia. Zabraknie również najbardziej efektownych i uwielbianych przez kibiców konkursów Potęgi Skoku oraz „wojny płci”, czyli Wenus vs. Mars – w programie figuruje jedynie najbardziej rozrywkowy Speed & Music. Mimo to Cavaliada nie traci swojego prestiżu w jeździeckim świecie.

W pierwszym tygodniu rywalizacji w stolicy Wielkopolski odbędą się zawody rangi CSI1* oraz CSI2*, jak też konkursy młodych koni (CSIYH) czy tradycyjny cykl dla dzieci na kucach – Cavaliada Future. Ponadto konkursy Dużej Rundy w piątek i sobotę będą kwalifikacjami do niedzielnego Grand Prix, który daje szansę zdobycia punktów do rankingu światowego.

Zawody spod szyldu Cavaliady przyciągają do Polski zawodników także zza granicy. Pomimo pandemii nie inaczej będzie w tym roku – do rywalizacji w Poznaniu zgłosiło się 370 par z 15 krajów, w tym z tak kojarzących się z hippiką państw jak Niemcy, Holandia, Dania czy Szwecja. W najsilniejszej obsadzie pojawią się jednak Biało-Czerwoni. Kibice przed telewizorami będą mogli śledzić poczynania m.in. Jarosława Skrzyczyńskiego, Michała Kaźmierczaka, Krzysztofa Ludwiczaka, Maksymiliana Wechty, przedstawicieli klanu Kubiaków – Grzegorza wraz z synami, Jakubem i Dawidem, a także Huberta Kierznowskiego oraz jego córkę, Aleksandrę, która jeszcze kilka lat temu startowała w Cavaliada Future, a w zeszłym roku triumfowała w konkursie Grand Prix podczas Cavaliady w Lublinie. Ciekawostką jest też zgłoszenie do imprezy rangi dwóch gwiazdek Pawła Spisaka – nasz najlepszy obecnie WKKW-ista w rywalizacji skoków wystąpi na koniu I-Mark W.

PIĄTEK – 12 LUTEGO 2021

20:15 Cavaliada Winter Tour, Poznań: SKOKI PRZEZ PRZESZKODY – DUŻA RUNDA


NIEDZIELA – 14 LUTEGO 2021

11:40 Cavaliada Winter Tour, Poznań: SKOKI PRZEZ PRZESZKODY – GRAND PRIX

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.