Piłkarscy giganci na remis! Holandia 2:2 Niemcy – skrót meczu (WIDEO)

Holandia | 2024

Zdecydowanie jednym z najciekawszych meczów, spośród tych, które czekały na nas w ramach sobotniej serii meczów Ligi Narodów UEFA, był pojedynek Holendrów z Niemcami, na stadionie w Amsterdamie.

Patrząc na boiskowe wydarzenia można szybko dojść do wniosku, że oczekiwania kibiców odnośnie spotkania tak wielkich drużyn, zostały zaspokojone. Wynik meczu został otwarty już w 2. minucie. Wówczas kompletnie zaspała niemiecka obrona, a Rejinders wyszedł do sytuacji sam na sam, co bezproblemowo wykorzystał.

Niemcy dość szybko się jednak przebudzili i ostatecznie w pierwszej połowie to oni stworzyli sobie odrobinę więcej sytuacji bramkowych. Statystyka ta zaowocowała najpierw w bramkę Undava, który wykończył akcję swojej reprezentacji dobijając piłkę z powietrza w stuprocentowej sytuacji, a następnie trafienie dołożył Kimmich, wyprowadzając Niemców na prowadzenie. Undav tym razem zaliczył asystę – możemy więc mówić w jego przypadku o niezwykle udanym meczu.

Można dojść do wniosku, że mocną stroną Holendrów są początki. Druga połowa zaczęła się bowiem podobnie jak pierwsza: mija ledwo pięć minut, a Dumfries pakuje piłkę do pustej bramki, wykorzystując podanie Brobbeya. 2:2 to ostateczny wynik meczu.