PlusLiga: Niespodzianka w Gdańsku. Lotos Trefl gromi ZAKSĘ 3-0!

Nadspodziewane łatwe zwycięstwo odnieśli w 2. kolejce PlusLigi siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczni byłego trenera reprezentacji Polski, Andrei Anastasiego, szybko pokonali faworyzowaną ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle 3-0 (20, 20, 18). Siatkarze trenera Sebastiana Świderskiego ewidentnie odczuwali skutki środowego starcia o […]

Nadspodziewane łatwe zwycięstwo odnieśli w 2. kolejce PlusLigi siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk. Podopieczni byłego trenera reprezentacji Polski, Andrei Anastasiego, szybko pokonali faworyzowaną ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle 3-0 (20, 20, 18). Siatkarze trenera Sebastiana Świderskiego ewidentnie odczuwali skutki środowego starcia o Superpuchar Polski ze Skrą Bełchatów (1-3), a dobrze grający gospodarze skrzętnie to wykorzystali. MVP spotkania został wybrany przyjmujący Gdańszczan Sebastian Schwarz.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, jednak już w nim minimalną przewagę zdobyli gospodarze, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8-6. Tuż po niej, Lotos skrupulatnie podwyższał przewagę, w czym pomagali im niezdarnie grający Kędzierzynianie, psujący nawet najłatwiejsze piłki. Jednak wynik wciąż oscylował koło remisu. Kiedy Dominik Witczak skutecznie zaatakował ze skrzydła, stan pierwszego seta wynosił 17-17. Wtedy jednak proste błędy gości pozwoliły odskoczyć podopiecznym włoskiego szkoleniowca na kilka punktów. Gospodarze tych prezentów nie mogli nie wykorzystać i pewnie dowieźli zwycięstwo w pierwszej parii, wygrywając ją do 20.

Drugi set zaczął się od fantastycznej gry Lotosu, który wyszedł szybko na prowadzenie 10-4. Po czasie wziętym przez Sebastiana Świderskiego do głosu doszli jednak Kędzierzynianie i zniwelowali stratę do jednego oczka (10-9). Gra ZAKSY niedługo znów się posypała. Kiedy Lucas zmarnował piłkę na 10-10, widać było wyraźny kryzys psychiczny u gości. Dzięki niemu na dwu, trzypunktowe prowadzenie wysunęli się gospodarze, którzy do końca seta nie dali złapać się na serii i dowieźli prowadzenie do końca seta, ponownie wygrywając go do 20.

Trzecia, i jak się później okazała ostatnia partia meczu rozpoczęła się od prowadzenia ZAKSY 4-1. Goście nie potrafili jednak utrzymać dobrego poziomu gry przez dłuższy okres czasu i na pierwszej przerwie technicznej przegrywali już 6-8. Od tego momentu Lotos spokojnie kontrolował grę i powiększał przewagę. Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 20-14 stało się jasne, że ten mecz długo nie potrwa. Mecz skutecznym atakiem zakończył Damian Schulz i tym samym przypieczętował kolejne trzypunktowe zwycięstwo swojego zespołu w tym zespole.

Lotos Trefl Gdańsk 3-0 (25-20, 25-20, 25-18) ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Gacek(l), Stępień, Falaschi, M’Baye, Schulz, Schwarz, Troy, Ratajczak, Wierzbowski, Stolc, Mika, Czunkiewicz (l)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Zatorski (l), Abdel-Aziz, Witczak, Rejno, Zagumny, Zapłacki, Eduardo Loh, Gładyr, Wiśniewski, van Dijk, Kooy, Gryc, Ruciak, Możdżonek.

Sędziowie: Jacek Broński, Krzysztof Szmydyński