Pływacki PŚ w Tokio na antenie TVP Sport

Cykl zawodów Pucharu Świata w pływaniu trafił do Azji Wschodniej. Po zawodach w Pekinie rywalizacja przenosi się do Tokio. Po fenomenalnym początku sezonu okraszonym rekordami świata na czele klasyfikacji pań znajduje się Sarah Sjöström. Wszystko wskazuje na to, że Szwedka […]

Cykl zawodów Pucharu Świata w pływaniu trafił do Azji Wschodniej. Po zawodach w Pekinie rywalizacja przenosi się do Tokio.

Po fenomenalnym początku sezonu okraszonym rekordami świata na czele klasyfikacji pań znajduje się Sarah Sjöström. Wszystko wskazuje na to, że Szwedka przełamie dominację Katinki Hosszú – Węgierka nie jest w stanie odrobić strat do rywalki. Za ich plecami toczy się walka o trzecie miejsce, której obecnie przewodzi Holenderka Ranomi Kromowidjojo, mająca siedemnaście punktów przewagi nad Australijką Emily Seebohm.

Wśród mężczyzn zdecydowanym liderem jest Chad Le Clos. Reprezentant RPA w ciągu poprzednich zawodów z cyklu Pucharu Świata wypracował sobie solidną przewagę nad Rosjanami Władimirem Morozowem i Kiryłem Prigodą. Za reprezentantami Sbornej w klasyfikacji plasuje się Amerykanin Tom Shields, tracąc do trzeciego w rankingu Prigody 24 oczka.

W stolicy Japonii, podobnie jak kilka dni wcześniej w Pekinie, nie wystąpią Polacy. Transmisję z finałów zaplanował TVP Sport.

WTOREK – 14 LISTOPADA 2017

09:55 Puchar Świata, Tokio, Japonia: DZIEŃ 1 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

ŚRODA – 15 LISTOPADA 2017

09:55 Puchar Świata, Tokio, Japonia: DZIEŃ 2 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.